معرفی بهترین سایت آموزش جاوا اسکریپت [ تجربه محور ] + آموزش رایگان

نوشته از عرفان جهانشاهلو
1401/02/01
معرفی بهترین سایت آموزش جاوا اسکریپت [ تجربه محور ] + آموزش رایگان

جاوا اسکریپت یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی اصلی حوزه فرانت‌اند است که به واسطه فریم ورک‌های آن می‌توان انواع وب سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و وب اپلیکیشن‌ها را طراحی کرد. به طور کلی بعد از یادگیری html و css معمولاً باید آموزش جاوا اسکریپت را نیز فرا بگیرید. . چرا که این زبان تکمیل‌کننده html و css بوده و در چنین شرایطی موقعیت‌های شغلی بیشتر را در اختیار خواهید داشت و همچنین می‌توانید پروژه‌های گسترده‌تری را انجام دهید. در حال حاضر با وجود منابع رایگان موجود در وب شما به راحتی می‌توانید زبان جاوا اسکریپت را به صورت حرفه‌ای فرا بگیرید. به همین واسطه در ادامه مطلب قصد داریم سایت‌های شاخص آموزش این زبان برنامه‌نویسی در جهان را به شما معرفی کنیم و در آخر بگوییم که بهترین سایت آموزش جاوا اسکریپت کدام است.

بنر دوره رایگان جاوااسکریپت

معرفی بهترین سایت ‌های آموزش جاوا اسکریپت:

توجه داشته باشید که تمام وب سایت‌هایی که به عنوان بهترین سایت آموزش جاوا اسکریپت در ادامه معرفی می‌کنیم، بین‌المللی هستند و منابع موجود در آن‌ها به زبان انگلیسی است. در نتیجه شما باید یا تسلط متوسط و حداقلی به زبان انگلیسی داشته باشید و یا اینکه با استفاده از گوگل ترنسلیت منابع موجود را ترجمه کرده و از آن‌ها استفاده کنید. به همین دلیل در انتهای محتوا به شما خواهیم گفت که راه آسان دیگری برای یادگیری زبان جاوا اسکریپت وجود دارد که شما بتوانید به واسطه آن به صورت رایگان و به زبان فارسی این زبان را یاد بگیرید.

 

Codecademy 

یکی از سایت‌های معروف و محبوب دنیا که در زمینه آموزش انواع زبان‌های برنامه‌نویسی از قبیل جاوا اسکریپت فعالیت دارد، کد آکادمی است. این سایت منابع بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها زبان برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت را به صورت حرفه‌ای فرا بگیرید. برای استفاده از منابع موجود در سایت کد آکادمی باید ابتدا یک اکانت در آن ایجاد کنید. ساخت اکانت در وب سایت رایگان است. برنامه زبان جاوا اسکریپت موجود در سایت به صورت واضح و روان آماده‌سازی شده‌اند تا شما بتوانید به بهترین شکل با مفاهیم و مباحث این زبان برنامه‌نویسی آشنا شوید. همچنین محتوای آموزشی موجود در سایت را بر اساس هر تغییر به روز‌رسانی می‌شوند و شما به جدیدترین مطالب در خصوص این زبان برنامه‌نویسی دسترسی خواهید داشت. سایت کد آکادمی در دسته بهترین سایت آموزش جاوا اسکریپت قرار می‌گیرد.

 

HTML Dog 

یکی دیگر از وبسایت‌های شاخص و رایگان فعال در زمینه آموزش جاوا اسکریپت HTML Dog است. منابع آموزشی مربوط به این زبان برنامه‌نویسی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. مطالب موجود در این وب سایت در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته دسته‌بندی شده‌اند. در نتیجه می‌توانید بر اساس شرایط خود، سطح مورد نظر را تعیین کرده و فرآیند یادگیری زبان جاوا اسکریپت را شروع کنید.

 

Learn JS 

به واسطه سایت Learn JS برای یادگیری زبان برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت از هر سایت دیگری بی‌نیاز خواهید شد. فرقی نمی‌کند که شما با مفاهیم و ساختار این زبان برنامه‌نویسی آشنا هستید یا خیر؛ فقط کافی است تا بر اساس شرایط خود دوره‌های آموزشی و منابع موجود در سایت را مشاهده کرده و با استفاده از آن‌ها دانش و مهارت خود را در جاوا اسکریپت تقویت کنید. منابع موجود در این سایت اغلب رایگان هستند و شما می‌توانید تنها با داشتن دانش زبان انگلیسی به صورت رایگان این زبان برنامه‌نویسی را یاد بگیرید.

بهترین راه یادگیری جاوا اسکریپت چیست؟

javaScript.info 

این سایت در سراسر دنیا طرفداران نسبتاً زیادی دارد و به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی بهترین سایت آموزش جاوا اسکریپت شناخته می‌شود. این وب سایت دوره آموزشی جامع و رایگانی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا افراد بتوانند به صورت رایگان و با تکیه بر تلاش و استعمار خود زبان جاوا اسکریپت را به طور کامل فرا بگیرند. دو نوع محتوا در این وب سایت وجود دارد؛ دسته‌ای از محتوا‌های آموزشی مربوط به کد‌نویسی با زبان جاوا اسکریپت بوده و دسته دیگر مربوط به اجرای انواع دستورات این زبان برنامه‌نویسی و طبقه‌بندی اطلاعات مورد نظر است. شما می‌توانید با توجه به خود محتوا را برای یادگیری این زبان انتخاب کنید. به طور کلی وب سایت javaScript. info یکی از بهترین مراجع آموزش آنلاین زبان برنامه‌نویسی برای افراد آماتور در برنامه‌نویسی است.

بررسی بهترین سایت آموزش جاوا اسکریپت

W3schools 

اکثر دوره‌های برنامه‌نویسی که به زبان فارسی تهیه می‌شوند، بر اساس منابع موجود در وب سایت W3schools هستند. منابع موجود در این وب سایت بسیار معتبر بوده و بر اساس آخرین تغییرات در این زبان برنامه‌نویسی آپدیت می‌شوند. جالب است بدانید که این وبسایت نیز بیشتر برای افراد مبتدی و تازه کار طراحی شده است تا با استفاده از آن بتوانند در مدت زمان کوتاهی با مفاهیم پایه و اولیه برنامه‌نویسی با زبان‌های مختلف از قبیل جاوا اسکریپت آشنایی کافی پیدا کنند. یکی از نکات مثبت این وبسایت آموزشی این است که در طی فرایند آموزش مثال‌های متعددی در ارتباط با هر مفهوم و سرفصل مطرح می‌شود و به همین دلیل شما می‌توانید راحت‌تر مباحث مختلف را درک کنید.

 

راهنمای جاوا اسکریپت موزیلا 

احتمالا برایتان عجیب است که مرورگر موزیلا نیز با منابع خود، این زبان برنامه‌نویسی را آموزش می‌دهد. در واقع این مرورگر یک راهنمای جامع و کامل از موارد مربوط به بخش‌های مختلف زبان برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت را آماده‌سازی و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است. در صورتی که آشنایی ابتدایی و کلی با این زبان برنامه‌نویسی داشته باشید، به راحتی می‌توانید با استفاده از این راهنمایی جامع اطلاعات مربوط به هر بخش دسترسی داشته و مشکلات خود را تا حد زیادی حل کنید. اگرچه نمی‌توان این منبع را به عنوان یک محتوای آموزشی صفر تا صد در نظر بگیریم و آن را گزینه‌ای برای بهترین سایت آموزش جاوا اسکریپت در نظر بگیریم؛ ولی با این حساب راهنمای جاوا اسکریپت موجود در مرورگر موزیلا برای برنامه نویسان مبتدی و متوسط گزینه بسیار خوبی برای توسعه سطح مهارت و تجربه به حساب می‌آید.

 

javaScript for cats 

javaScript for cats یکی دیگر از سایت‌های آموزش جاوا اسکریپت است که سعی می‌کند تا به واسطه محتوا‌های آموزشی غنی و صفر تا صد خود، زبان جاوا اسکریپت را به صورت عمیق آموزش دهد. منابع موجود در این سایت تقریبا تمام مباحث مربوط به زبان جاوا اسکریپت را پوشش می‌دهند و همچنین سعی شده تا با ذکر مثال‌های مختلف، دانش فرد در ارتباط با هر مبحث تثبیت شود.

سایت EchoEcho. com

این وب سایت نیز در دسته بهترین سایت آموزش جاوا اسکریپت قرار می‌گیرد. این پلتفرم آموزش‌های غنی و پرمحتوایی را برای کاربران آماده‌سازی کرده به واسطه این منابع آموزشی می‌توانید علاوه بر مفاهیم زبان جاوا اسکریپت، با ابزار‌های رایج آن نیز آشنا شوید. این وب سایت نیز از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که شما بر اساس شرایط دانش و مهارت خود نسبت به زبان جاوا اسکریپت، باید به هر یک از آن‌ها مراجعه کنید. در واقع هر یک از این بخش‌ها دارای محتوای آموزشی خاصی هستند.

 

Guru99 

سایت Guru99 مدتی است که شما می‌توانید با استفاده از مطالب آموزشی موجود در سایت تنها در ۵ روز مفاهیم مهم و اصلی زبان جاوا اسکریپت را فرا بگیرید. اگرچه یادگیری از زبان برنامه‌نویسی مستلزم تلاش و زمان مشخصی است و می‌توانیم برای هر فرد یک بازه زمانی خاصی را در نظر بگیریم؛ اما با توجه به محتوا‌های خلاصه و اجمالی موجود در سایت برای هر یک از سرفصل‌های این زبان برنامه‌نویسی، یادگیری کلی و نسبی جاوا اسکریپت در طی ۵ روز دور از انتظار نیست. اما باید دقت داشته باشید برای ارتقای سطح دانش خود قطعاً باید از دوره‌های آموزشی دیگر نیز استفاده کنید و این محتوای آموزشی صرفاً برای آشنایی کلی و ابتدایی زبان جاوا اسکریپت آماده‌سازی شده‌اند.

بهترین سایت آموزش جاوا اسکریپت کدام است؟

یک راه آسان‌تر، دوره‌ های جاوا اسکریپت آکادمی سبزلرن!

تا اینجا گزینه‌های مختلفی برای بهترین سایت آموزش جاوا اسکریپت را به شما معرفی کرده و نقاط مثبت و منفی هر یک از مراجع آموزشی را ذکر کردیم. باید توجه داشته باشید در صورتی که دانش و تسلط شما به زبان انگلیسی متوسط رو به بالا است و با اصطلاحات رایج برنامه‌نویسی آشنایی دارید، می‌توانید از منابع موجود در وب سایت‌های معرفی شده نهایت استفاده را ببرید و زبان جاوا اسکریپت را یاد بگیرید.

اما در صورتی که دانش و تسلط کافی بر زبان انگلیسی ندارید، به یک منبع آموزشی فارسی جامع نیاز خواهید داشت. همچنین با توجه به اینکه تمام محتوا‌های آموزشی موجود در وب سایت‌های ذکر شده رایگان هستند، منبع آموزشی فارسی نیز باید رایگان باشد تا بتوانید بدون پرداخت هزینه یا با حداقل میزان هزینه ممکن این زبان را یاد بگیرید.

در حال حاضر بهترین سایت آموزش جاوا اسکریپت به زبان فارسی، آکادمی آموزش برنامه‌نویسی سبزلرن است. ما در آکادمی سبزلرن تلاش کردیم تا یک دوره جامع آموزش جاوا اسکریپت و یک دوره مکمل برای آن را آماده‌سازی کنیم و به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده‌ایم تا با استفاده از آن‌ها بتوانید بدون دغدغه و به سادگی این زبان را یاد بگیرید. در ادامه دوره‌های زبان جاوا اسکریپت آکادمی سبزلرن را به شما معرفی می‌کنیم.

 

دوره جامع جاوا اسکریپت:  

دوره جامع آموزش جاوا اسکریپت رایگان بوده و تمام مباحث سرفصل‌های این زبان برنامه‌نویسی را پوشش می‌دهد. همچنین این دوره به صورت صفر تا صد در سطوح مبتدی تا پیشرفته آماده‌سازی شده است. با وجود این دوره شما به هیچ منبع آموزشی دیگری نیاز نخواهید داشت و می‌توانید به صورت کامل تمام مفاهیم و مباحث زبان جاوا اسکریپت را یاد بگیرید. در طی این دوره مدرس تلاش کرده تا با ذکر مثال‌های مختلف و همچنین اجرای پروژه‌های کوچک و بزرگ، سطح مهارت و تجربه شما را در هر بخش ارتقا دهد. در واقع پروژه محور بودن یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این دوره آموزشی است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید.

آموزش رایگان جاوا اسکریپت مقدماتی تا پیشرفته + پروژه های جذاب 

مشخصات دوره جامع جاوا اسکریپت:

دوره جامع جاوا اسکریپت سبزلرن شامل 75 تا 90 ساعت محتوای آموزشی است که همچنان در حال برگزاری می‌باشد. اگرچه تاکنون بخش عمده‌ای از سرقت و مباحث این زبان برنامه‌نویسی به طور کامل آموزش داده شده است؛ اما همچنان این دوره در حال آپدیت بوده و بر اساس آخرین تغییرات این زبان برنامه‌نویسی و فن‌آوری‌های مربوط به آن به روز‌رسانی می‌شود. تاکنون حدود 10 هزار دانشجو در این دوره جامع شرکت کردند و شما می‌توانید با نگاهی کلی به بخش نظرات، با توجه به بازخورد‌های مثبت موجود متوجه وضعیت اکثریت دانشجویان از این دوره آموزشی بشوید. همچنین باید بدانید که دوره جامع جاوا اسکریپت دارای پشتیبانی رایگان و دائمی است و شما در صورت بروز هرگونه مشکل در طی روند آموزشی خود می‌توانید از طریق بخش پشتیبانی با مدرس دوره در ارتباط باشید.

بهترین سایت های آموزش جاوا اسکریپت

به طور کلی ارزش واقعی این دوره بسیار بالا است و شما برای یادگیری تمام مباحث موجود در این محتوا‌های آموزشی باید مبلغ قابل توجهی رو در وبسایت‌های دیگر پرداخت کنید. همین حالا می‌توانید به صورت رایگان و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای در دوره جامع آموزش جاوا اسکریپت شرکت کرده و فرایند آموزش خود را آغاز کنید. با توجه به موارد ذکر شده می‌توانیم لقب بهترین سایت آموزش جاوا اسکریپت را برای آکادمی سبزلرن در نظر بگیریم.

 

 

دوره پروژه‌ های خلاقانه با جاوا اسکریپت:  

این دوره مکمل دوره آموزشی جامع جاوا اسکریپت است که به منظور افزایش سطح تجربه، مهارت و همچنین خلاقیت شما در اجرای پروژه‌های مختلف آماده‌سازی شده است. این دوره آموزشی مخصوص افرادی است که به صورت کامل زبان جاوا اسکریپت را یاد گرفتند و قصد دارند تا تجربه و خلاقیت خود را افزایش دهند. دوره جامع جاوا اسکریپت پیش نیاز این دوره است. در این دوره آموزشی پروژه‌های مختلفی از قبیل ایجاد فرم‌های گوناگون، هدر، ایجاد باکس‌های مختلف و اسلایدر، ساخت دکمه‌های خاص، تغییر رنگ و استایل صفحات و… مورد بررسی قرار می‌گیرد. مبلغ کمی برای شرکت در این دوره آموزشی در نظر گرفته شده و شما می‌توانید با پرداخت حداقل میزان هزینه ممکن از این محتوای آموزشی بهره‌مند شوید.

ثبت نام در دوره پروژه های خلاقانه با جاوا اسکریپت

این دوره برای چه کسانی مناسب است:

دوره پروژه‌های خلاقانه با جاوا اسکریپت شامل ۳۵ ساعت محتوای آموزشی است که همچنان در حال ضبط و بروز‌رسانی می‌باشد. همچنین این دوره نیز دارای پشتیبانی رایگان است و شما می‌توانید در صورت بروز هرگونه مشکل و ابهام از آن استفاده کنید. به طور کلی این دوره آموزشی برای ورود به بازار کار در حوزه برنامه‌نویسی فرانت‌اند منتشر شده و در صورتی که قصد دارید به صورت حرفه‌ای در این حوزه مشغول فعالیت شوید، قطعا این دوره آموزشی گزینه بسیار مناسبی برای شما به حساب می‌آید. همچنین شما می‌توانید با اجرای گام به گام پروژه‌های مختلفی که مدرس در این دوره آن‌ها را پیاده‌سازی می‌کند، یک رزومه مناسب برای خودتان آماده‌سازی کنید تا به واسطه آن بتوان از کارفرما‌های مختلف پروژه دریافت کرده یا در شرکت‌های فعال در این حوزه استخدام و مشغول به فعالیت شوید.

 

ثبت نام در دوره‌ های جاوا اسکریپت سبزلرن:

آکادمی سبزلرن به عنوان بهترین سایت آموزش جاوا اسکریپت مفتخر است تا بهترین دوره‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف از جمله جاوا اسکریپت را برای شما آماده‌سازی کند تا بتوانید با استفاده از آن‌ها در کنار علاقه و استمرار در فعالیت خود، به صورت کامل زبان‌های برنامه‌نویسی را فرا بگیرید. به واسطه دوره‌های موجود برای یادگیری زبان برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت می‌توانید به طور کامل مفاهیم و سرفصل‌های موجود را فرا گرفته و با کسب تجربه بیشتر در این حوزه مشغول به کار و درآمدزایی شوید. در صورت تمایل می‌توانید از طریق منوی بالای صفحه و ورود به بخش آموزش جاوا اسکریپت، در هر یک از دوره‌های مورد نظر خود ثبت نام کنید.

بنر دوره رایگان جاوااسکریپت

نظرات

ثبت نظر جدید

این مطلب هنوز هیچ نظری نداره، تو اولیش رو بنویس :)