معرفی بهترین دوره پایتون  | بهترین دوره آموزش پایتون کدام است؟

هیبو
1400/12/23
996
معرفی بهترین دوره پایتون  | بهترین دوره آموزش پایتون کدام است؟

در حال حاضر زبان پایتون آسان‌ترین و کاربردی‌ترین زبان برنامه‌نویسی دنیا است که تقریباً در تمام حوزه‌های برنامه‌نویسی از قبیل توسعه وب، توسعه اپلیکیشن، هک و امنیت و… کاربرد دارد. به همین واسطه افرادی که تمایل دارند تا در حوزه برنامه‌نویسی مشغول به آموزش و فعالیت شوند، عمدتاً تمایل زیادی به یادگیری زبان پایتون دارند. همچنین سبزلرن یک دوره با نام آموزش پایتون را نیز دارد که میتوانید از ان استفاده کنید . در چند سال اخیر پایتون توانسته در بسیاری از حوزه‌ها، جای زبان‌های قدرتمندی از قبیل c++، php و c# را بگیرد و به یک زبان همه کاره و قدرتمند تبدیل شود. اگر شما هم قصد دارید تا این زبان را یاد بگیرید، قطعا به دنبال بهترین دوره پایتون هستید. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا دوره‌های شاخص آموزش این زبان برنامه‌نویسی را مورد بررسی قرار دهیم و در نهایت به شما بگویم که بهترین دوره آموزش پایتون کدام است.  همچنین در صورت تمایل می‌توانید از مقاله کاربرد‌های زبان پایتون را مطالعه کنید.

اموزش پایتون

سبز لرن، جامع و پر محتوا

بهترین دوره پایتون

یکی از کاملترین دوره‌های برنامه‌نویسی پایتون، دوره آکادمی سبز لرن است. این دوره آموزشی حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ ساعت است و تا به امروز توانسته بالای 4 هزار دانشجو را جذب خود کند. به عنوان یکی از مهمترین مزیت‌های این دوره باید به حجم محتوا‌های آموزشی آن اشاره کنیم که در مقایسه با دیگر وب سایت‌های ارائه‌دهنده آموزش این زبان، با اختلاف در سطح بسیار بالاتری قرار می‌گیرد.

بهترین دوره پایتون
بهترین دوره پایتون

سطح دوره

در طی این دوره مدرس تلاش کرده تا با حوصله و به دور از پرداختن به حواشی، یک پکیج جامع را در سطوح مبتدی تا فوق پیشرفته به دانشجویان ارائه دهند. جالب است بدانید که این دوره همچنان در حال برگزاری بوده و به صورت مداوم آپدیت می‌شود. در نتیجه شما طی بازه‌های زمانی مشخصی به محتوا‌های جدیدتری دسترسی خواهید داشت که این یک مزیت بزرگ به حساب می‌آید. دوره جامع پایتون آکادمی سبز لرن به صورت پروژه محور آماده‌سازی شده و دانشجو می‌تواند بعد از فراگیری اصول و قواعد اولیه زبان پایتون، ساخت پروژه‌های کوچک و بزرگی که در این دوره آموزش داده می‌شوند را نیز یاد بگیرد.

پشتیبانی رایگان

همچنین این دوره پشتیبانی رایگان نیز دارد و دانشجویان می‌توانند در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهامی، موارد مختلف را با مدرس یا مدیر فنی مطرح کنند. دانشجویان می‌توانند به دو صورت دانلودی و آنلاین از محتوا‌های آموزشی دوره پایتون آکادمی سبز لرن استفاده کنند.

هزینه دوره

جالب است بدانید که قیمت اصلی این دوره جامع 6 میلیون تومان است؛ ولی شما می‌توانید به مدت محدود و صورت رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای در این دوره شرکت کرده و زبان پایتون را به صورت حرفه‌ای فرا بگیرید.

در مجموع نظر اکثر دانشجویانی که در این دوره آموزشی شرکت کردند مثبت بوده و امتیاز بالایی را به آن داده‌اند. در نتیجه می‌توان این آموزش را به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی برای بهترین دوره پایتون در نظر بگیریم.

اموزش پایتون

نابغه‌ها، نسبتا جامع

یکی دیگر از دوره‌های جامع پایتون در سطح مقدماتی تا پیشرفته، توسط وب سایت نابغه‌ها ارائه می‌شود.

این دوره آموزشی حدود ۲۵ ساعت بوده و تقریباً به اتمام رسیده است. البته همچنان دوره پایتون وب سایت نابغه‌ها نیز هر دو الی سه ماه یکبار آپدیت شده و محتوا‌های نسبتاً جدیدی به آن اضافه می‌شود.

 

بهترین دوره پایتون
بهترین دوره پایتون

هزینه دوره

قیمت این دوره آموزشی حدود ۹۰۰ هزار تومان است و شما بعد از پرداخت این هزینه می‌توانید از محتوا‌های آموزشی استفاده کنید. یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید نحوه استفاده از دوره آموزشی پایتون این مجموعه است. در واقع وب سایت نابغه‌ها سیستم مجزایی را راه‌اندازی کرده است تا هر دانشجویی که این دو را خریداری کند فقط یک لایسنس را برای استفاده از محتوا‌های آموزشی در اختیار داشته باشد. شما نمی‌توانید این دوره را دانلود کنید یا آن را به صورت اشتراکی با دوستان و همکاران خود تماشا کنید. در نتیجه این دوره آموزشی فقط بر روی یک سیستم کامپیوتری قابل اجرا است. در این دوره ابتدا قواعد و اصول کلی زبان پایتون آموزش داده می‌شود و سپس مدرس به صورت پروژه محور پیش خواهد رفت.

سطح دوره

اگر چه تعداد دانشجویان این دوره در مقایسه با دوره آکادمی سبز نسبتا پایین‌تر است، ولی با این وجود اکثرا دانشجویانی که در دوره نابغه شرکت کرده‌اند، بازخورد‌ها و نظرات مثبتی را در خصوص آن ثبت کرده‌اند. در نتیجه این آموزش نیز می‌تواند جزو گزینه‌های موجود برای بهترین دوره پایتون به حساب بیاید؛ ولی مستلزم پرداخت هزینه مشخصی بوده و همچنین حجم محتوا‌های آموزشی موجود در آن به نسبت کمتر است دوره سبز لرن است.

تاپ لرن، رایگان و قدیمی

در ادامه مبحث بهترین دوره آموزش پایتون، قصد داریم دوره تاپ لرن را به شما معرفی کنیم. این دوره آموزشی حدود ۲۸ ساعت بوده و دو سال از انتشار آن می‌گذرد. اگرچه محتوا‌های آموزشی موجود در این دوره با وب سایت نابغه‌ها برابری می‌کند، ولی با این وجود دوره پایتون آکادمی تاپ لرن در اسفند ۹۸ به پایان رسید و تا به امروز هیچ گونه آپدیتی برای آن منتشر نشده است. با توجه به آپدیت‌های نرم‌افزار پایتون و فریم ورک‌های آن، ممکن است هنگام گذراندن این دوره کمی با چالش و ابهام روبرو شوید. در نتیجه قبل از شرکت در دوره پایتون تاپ لرن حتما به این موضوع توجه داشته باشید.

 

بهترین دوره پایتون
بهترین دوره پایتون

هزینه و سطح دوره

در عوض این دوره رایگان بوده و نیازی نیست تا هزینه‌ای برای شرکت در آن پرداخت کنید. البته نکته حائز اهمیت این است که دوره پایتون تاپ لرن در سطح مقدماتی و متوسط ارائه شده و به همین واسطه نمی‌توانید با شرکت در این دوره به صورت حرفه‌ای و پیشرفته به زبان پایتون تسلط پیدا کنید.

به طور کلی نظرات و امتیازات دانشجویان این دوره متوسط رو به بالا است. با توجه به موارد ذکر شده نمی‌توانیم دوره تاپ لرن را در بین گزینه‌های بهترین دوره پایتون قرار دهیم.

کدیاد، رایگان و پرمخاطب

در ادامه موضوع بهترین دوره آموزش پایتون، دوره کد یاد را به شما معرفی خواهیم کرد که توانسته بازخورد‌های نسبتا مطلوبی را از جانب دانشجویان کسب کند. این دوره تاکنون توانسته حدود ۱۰ هزار دانشجو را جذب کند و به یکی از پرمخاطب‌ترین دوره‌های آموزش پایتون وب تبدیل شود.

 

بهترین دوره پایتون
بهترین دوره پایتون

سطح دوره

این دوره در سطح مقدماتی تا پیشرفته و به صورت کاملاً رایگان ارائه شده است که این مورد یک مزیت قابل توجه به حساب می‌آید. مدت زمان این دوره حدود ۲۵ ساعت است و از لحاظ حجم محتوا‌های آموزشی نسبتاً با دو دوره معرفی شده قبلی برابری می‌کند.

باید توجه داشته باشید که دوره پایتون وبسایت کدیاد همچنان در حال برگزاری است و امکان دارد تا حجم محتوا‌های آموزشی موجود در آن افزایش پیدا کند. اگرچه تاکنون بخش زیادی از قواعد و اصول کلی برنامه‌نویسی پایتون در این دوره آموزش داده شده؛ ولی همچنان ممکن است که هنوز بخش‌های مهمی تدریس نشده باشد و به همین واسطه ممکن است در انتهای دوره به محتوا‌های آموزشی بیشتری احتیاج پیدا کنید.

همانطور که در ابتدا ذکر کردیم، این دوره با استقبال و بازخورد‌های بسیار خوبی از سوی علاقه‌مندان به یادگیری این زبان روبرو شده به همین واسطه می‌توانیم آن را در بین گزینه‌های موجود برای بهترین دوره پایتون قرار دهیم.

فرادرس، ارزان و تفکیک شده

فرادرس یک وب سایت مرجع و جامع آموزشی در در حوزه‌های مختلف است. تا کنون در این وبسایت چند دوره آموزشی پایتون انتشار داده شده و کاربران زیادی در آن‌ها ثبت نام کرده‌اند. این دوره‌ها شامل سطوح مقدماتی، پیشرفته، آموزش فریم ورک‌ها و آموزش ساخت و اجرای پروژه‌های مختلف هستند. مدت زمان متوسط هر یک از این دوره‌ها به صورت متغیر حدود ۲ تا ۱۶ ساعت است. همچنین برای شرکت در این دوره‌های آموزشی باید هزینه جداگانه‌ای را پرداخت کنید.

 

بهترین دوره پایتون
بهترین دوره پایتون

سطح و شرایط دوره

همچنین نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر یک از دوره‌های آموزش پایتون موجود در وب سایت فرادرس، توسط یک مدرس تدریس شده‌اند. در نتیجه هر یک از دوره‌ها در مقایسه با یکدیگر فاقد انسجام کافی هستند و شما هر بار مجبور هستید تا با شیوه تدریس منحصر به فرد یک مدرس فرایند آموزش خود را پیش ببرید. به همین واسطه ممکن است در هنگام شرکت در دوره‌های آموزش پایتون وب سایت فرادرس، با چالش‌های زیادی از بابت یادگیری مواجه شوید و بتوانید به خوبی این زبان برنامه‌نویسی را فرا گرفته و به آن مسلط شوید.

در مجموع شاید نتوانیم دوره آموزش پایتون فرادرس در بین گزینه‌های موجود برای بهترین دوره پایتون قرار دهیم؛ ولی این سری آموزش‌ها می‌توانند جزو یکی از بهترین دوره‌های پایتون قرار بگیرند.

مکتب خونه، ارائه ‌دهنده مدرک

آخرین موردی که در مبحث بهترین دوره آموزش پایتون مورد بررسی قرار می‌گیرد، دوره پایتون مکتب‌خونه است. این دوره آموزشی حدود ۶۰ ساعت است؛ ولی تنها ۵ ساعت از آن دارای محتوا‌های آموزشی مربوط به قواعد و اصول زبان پایتون بوده و در حدود ۵۰ ساعت از آن مدرس به حل تمرین و آموزش انجام پروژه مختلف می‌پردازد.

 

بهترین دوره پایتون
بهترین دوره پایتون

ارائه مدرک

مورد مهمی که در خصوص آموزش پایتون مکتب خونه باید به آن توجه داشته باشید، مدرکی است که در پایان دوره آموزشی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. این مدرک نسبتاً معتبر بوده و شاید بتوانید به عنوان رزومه آن را به شرکت‌ها و کارفرمای مختلف دهید. ولی به طور کلی باید بدانید که در حوزه برنامه‌نویسی، مهارت و تجربه حرف اول و آخر را می‌زند.

هزینه دوره

در نتیجه بهتر است تلاش کنید تا با انتخاب بهترین دوره پایتون، به صورت اصولی این زبان قدرتمند را فرا بگیرید و با کسب تجربه بیشتر وارد بازار کار شوید. بخش‌های ابتدایی دوره آموزش پایتون مکتب خونه رایگان بوده می‌توانید بدون پرداخت هزینه از آن‌ها استفاده کنید. قیمت این دوره حدود ۳۰۰ هزار تومان است که قیمتی معقول و به صرفه به حساب می‌آید. همچنین این دوره اتمام یافته و دیگر آپدیت نمی‌شود.

بهترین دوره پایتون کدام است؟

در این مطلب به طور کامل دوره‌های آموزشی شاخص و برتر پایتون را از جوامع مختلف مورد بررسی قرار دادیم. همچنین سعی کردیم تا نقاط مثبت و منفی هر یک از آن‌ها را بیان کنیم تا بتوانید در خصوص انتخاب بهترین دوره پایتون انتخاب درست و اصولی داشته باشیم.

با توجه به موارد و مقایسه دوره‌ها با یکدیگر، می‌توانیم بگوییم که در درجه اول دوره جامع آموزش پایتون آکادمی سبز لرن و در درجه دوم دوره‌های نابغه‌ها و کدیاد از لحاظ سطح کیفی، حجم و شرایط دوره آموزشی در جایگاه بالاتری قرار می‌گیرند.

ثبت نام در دوره جامع پایتون سبز لرن

دوره پایتون آکادمی سبز لرن به عنوان بهترین دوره آموزش پایتون علاوه بر این که نسبت به دوره‌های دیگر حجم محتوا‌های آموزشی بالاتری داشته و دائما در حال به روز‌رسانی است، برای مدت محدودی کاملاً رایگان شده و شما می‌توانید بدون پرداخت قیمت اصلی آن که ۶ میلیون تومان است، در دوره آموزش پایتون سبز لرن شرکت کنید.

در این دوره تلاش شده تا محتوا‌های آموزشی به بهترین شکل و کامل به دانشجویان آموزش داده شود و همچنین با برگزاری آزمون و انجام پروژه‌های مختلف، تمامی قواعد و اصول آموزش داده شده در ذهن دانشجو تثبیت شوند. علاوه بر این موضوع، دانشجویان می‌توانند در هنگام مواجه شدن با هر گونه مشکل و ابهامی، از پشتیبانی رایگان سبز لرن بهره‌مند شوند.

برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به بخش دوره جامع متخصص پایتون 2022 مراجعه فرمایید.

اموزش پایتون

نظرات
ثبت نظر جدید

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

آموزش پایتون