بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد کدام زبان است؟

محمدامین سعیدی راد
1400/04/19
70
بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد کدام زبان است؟

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

اگر شما در حوزه طراحی و برنامه نویسی فعالیت داشته باشید، قطعا از تنوع زبان ها و تکنولوژی های مختلف در این حوزه اطلاع دارید. علاوه بر وجود زبان ها و تکنولوژی های مختلف، حوزه های مختلف نیز برای بازار کار و کسب درآمد وجود دارد که هر کدام از حوزه های موجود نیز ممکن است به شاخه های کوچک تری تقسیم شوند.بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمدبه عنوان مثال شما اگر بخواهید در حوزه برنامه نویسی وب فعالیت داشته باشید و از این طریق وارد بازار کار شوید، در ساده ترین حالت 2 گزینه برای شما وجود دارد که به سمت کلاینت (فرانت اند) و سمت سرور (بک اند) هستند.

دقیقا به خاطر وجود همچین تنوع ها افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند موقع انتخاب یک تکنولوژی برای یادگیری و همچنین موقع ورود به بازار کار دچار ابهام و سردرگمی های زیادی می شوند و همین سردرگم بودن ممکن است باعث شود شخص مورد نظر نتواند مسیر برنامه نویسی را به خوبی طی کند.

دراین مقاله قصد داریم به سوال “بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد کدام است؟” پاسخ دهیم و جواب های موجود را مورد بررسی قرار دهیم.

پس اگر شما هم همچین دغدغه هایی برای انتخاب حوزه کاری و زبان برنامه نویسی دارید، در این مقاله همراه ما باشید.

اما قبل از این که مباحث اصلی مقاله را شروع کنیم، در نظر دارم که در زمینه ای با شما اتمام حجت کنم.

سوال “بهترین زبان برنامه نویسی چیست؟” را از کسی نپرسید!!

خب همان طور که از عنوان این قسمت متوجه شدید، قصد دارم شما را با یکی از بدترین سوال های ممکن در حوزه برنامه نویسی آشنا کنم که حتی شما هم ممکن است این سوال را حداقل یک بار پرسیده باشید.

اگر در گروه های مرتبط با برنامه نویسی در شبکه های مجازی فعالیت داشته باشید، قطعا مشاهده کرده اید که برخی از دوستانی که به تازگی وارد این حوزه شده اند از بقیه افراد در مورد “انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب” سوال می پرسند. حتی یکی از متداول ترین سوالاتی که خیلی زیاد پرسیده می شود این است که “بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد چه زبانی است؟” و از اینطور سوالات.

در این قسمت با شما اتمام حجت می کنم که بعد از این که این مقاله را مطالعه کردید، هیچ کجا و از هیچ شخصی همچین سوالاتی را نپرسید. ممکن است برایتان سوال باشد که چرا می گویم همچین سوالاتی را نپرسید!

اگر بخواهیم منطقی نگاه کنیم، افراد مختلف سلیقه ها، علاقه ها و معیار های مختلفی دارند و هر کدام از افراد فعال در حوزه برنامه نویسی با هر زبان و تکنولوژی که کار می کنند، با علاقه و معیار های شخصی خودشان آن ها را انتخاب کرده اند و قطعا معیار های افراد با همدیگر فرق می کنند و معیار ها و علاقه شما با بقیه افراد یکسان نیست.

فرض کنید شما این سوال را از شخصی می پرسید که زبان php کار می کند. همچین شخصی قطعا به شما زبان php را پیشنهاد می کند. اما جالب اینجاست که اگر شما بعد از سال ها کار با php متوجه شوید که اصلا به آن علاقه ندارید تکلیف چیست؟!

ممکن است شخصی به شما بگوید فلان زبان بهترین است و بازار کار خوبی هم دارد. اما بازار کار، همه چیز نیست و همچنین معیار همه افراد صرفا فقط بازار کار نیست. علاقه شما مهم تر از بازار کار است.

فرض کنید شخصی یک زبان برنامه نویسی یا تکنولوژی را بنا به سلیقه خودش به شما پیشنهاد می دهد و شما برای آن زبان یا تکنولوژی چندین ماه وقت گذاشته و هزینه می کنید و بعد از مدت ها متوجه می شود که شما اصلا به آن علاقه ای ندارید و با معیار ها و سلیقه های شما هماهنگ نیست. در همچین شرایطی تکلیف چیست؟ چه کسی باید برای زمان و هزینه از دست رفته شما پاسخگو باشد؟

فکر کنم الان متوجه شدید که چرا نباید همچین سوالات سلیقه ای را از هیچ شخصی نپرسید.

مخصوصا ماجرا از جایی جالب تر می شود که وقتی در گروه های مرتبط با برنامه نویسی شبکه های مجازی افراد مختلف زبان مورد علاقه خودشان را پیشنهاد می دهند، حتی سر همین موضوع با همدیگر بحث می کنند که هر کدام سمت زبان خود را می گیرد.

پس نتیجه می گیریم که همچین پاسخ همچین سوالاتی اکثرا بنا به علاقه شخص پاسخگو پاسخ داده می شوند.

شاید برایتان سوال باشد که پس چطور باید یک زبان را انتخاب کنیم که بازار کار خوبی هم داشته باشد و با علاقه ما سازگار باشد؟!

شما ابتدا باید زمانی که همچین سوالاتی را مطرح می کنید، معیار ها و علاقه های خودتان را نیز مطرح کنید. چون خیلی از افراد بر اساس نا اگاهی یا تعصب راهنماییتان می کنند.

نکته بعدی این که فقط به پیشنهاد یک یا چند نفر اکتفا نکنید و از افراد مختلفی که یک متخصص واقعی در این حوزه هستند مشورت بگیرید و همچنین در گوگل سرچ کرده و یه سر به وب سایت های مرتبط با برنامه نویسی سر بزنید.

قصد ندارم بیشتر از این در مورد انتخاب زبان مناسب صحبت کنم، چون در مقاله های قبلی به طور مفصل در موردش صحبت کردیم.

آموزش جاوا اسکریپت

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد چه زبانی است؟

خب رسیدیم به سوال اصلی. واقعا بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد چه زبانی است؟

اگر بخواهیم درآمد خوب و بالایی از برنامه نویسی داشته باشیم باید چه زبانی را یاد بگیریم؟

جواب این سوال این است که “هیچ زبانی بهترین یا بد ترین نیست و هر زبان در جای خودش کاربرد خودش را نشان می دهد و بازار کار خودش را دارد.”

فقط ممکن است بازار کار و فرصت های شغلی هر کدام از آن ها نسبت به دیگری بیشتر یا کمتر باشد. وگرنه همه زبان های موجود بازار کار و کاربرد خودشان را دارد.

نکته جالب اینجاست که شما در هر کدام از زبان ها و تکنولوژی های موجود در حوزه برنامه نویسی مهارت و تخصص کافی داشته باشید می توانید وارد بازار کار شده و از تخصص خودتان کسب درآمد کنید.

پس می توانیم نتیجه بگیریم که شما برای بازار کار صرفا نیاز به زبان یا تکنولوژی خاص ندارید، بلکه باید در هر زبانی که به آن علاقه دارید و آن را انتخاب می کنید تخصص داشته باشید.

دغدغه برخی از افراد در مورد بازار کار خوب به این دلیل است که در مورد درآمدشان نگرانی دارند و می خواهند به قول معروف دلشان قرص باشد که مثلا اگر در یک مصاحبه شغلی قبول نشدند، فرصت های شغلی دیگری نیز در دسترس داشته باشند. وگرنه شما در هر زبان و تکنولوژی از حوزه برنامه نویسی که تخصص داشته باشید می توانید از تخصص خودتان درآمد های خیلی خوبی داشته باشید.

چند روش برای کسب درآمد

شاید خوب نباشد که روش های کسب درآمد از برنامه نویسی را در این مقاله مطرح کنم. چون اولا این که در مقاله های قبلی به طور مفصل در مورد این موضوع صحبت کردیم و دوما این که با موضوع اصلی این مقاله (بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد) تفاوت دارد. اما چون که مرتبط با این مقاله است، ترجیح دادم یک قسمت هر چند کوتاه را به بحث روش های کسب درآمد از برنامه نویسی بپردازیم.

خب اگر شما در حوزه ای از برنامه نویسی تخصص داشته باشید می توانید از روش های مختلفی مثل فریلنسری (دورکاری و ریموت، حتی با خارج از کشور)، استخدام حضوری در شرکت های مختلف، تولید محتوا در حوزه برنامه نویسی، طراحی و فروش قالب های مختلف، تدریس در این حوزه و … درآمد داشته باشید.

کدام زبان برنامه نویسی بازار کار خوبی دارد؟

خب رسیدیم به اصل قضیه. در قسمت های قبلی کاملا متوجه شدید که همه زبان های برنامه نویسی بازار کار خوبی دارند و این سطح مهارت و تخصص شما است که جایگاه شما را در بازار کار برنامه نویسی تعیین می کند.

در این قسمت قصد داریم که بازار کار چند مورد از زبان ها و تکنولوژی های حوزه برنامه نویسی را مورد بررسی قرار دهیم تا بدانیم که هر کدام از آن ها چه اندازه از بازار کار را به خود اختصاص می دهند.

اگر بخواهیم اطلاعاتی در زمینه بازار کار برنامه نویسی به دست بیاوریم، باید به منابع مربوط به موقعیت های شغلی این حوزه مراجعه کنیم؛ مثل وب سایت های فریلنسری و استخدامی، چنل های مرتبط با بازار کار موجود در تلگرام و … .

چند مورد از وب سایت های معتبر و فارسی که در زمینه بازار کار و استخدام فعالیت دارند می توان به جابینجا، کوئرا، جاب ویژن و … اشاره کرد.

در ادامه چند مورد از آگهی های استخدامی موجود در این وب سایت ها را برای زبان های مختلف برنامه نویسی مورد بررسی قرار می دهیم.

ضمنا، ممکن است در آگهی هایی که در ادامه بررسی می کنیم کلمه هایی مثل کارآموز، جونیور، میدلول، سنیور را مشاهده بکنید. این کلمات به ترتیب صعودی سطح یک برنامه نویس را تعیین می کنند.

از کارآموز که پایین ترین سطح بوده تا سنیور که بالا ترین سطح می باشد.

بازار کار برنامه نویسی برای حوزه وب

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

خب همان طور که می دانید حوزه برنامه نویسی وب یکی از بهترین و پر درآمد ترین حوزه های برنامه نویسی است که افراد زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت هستند.

همان طور که گفته شد حوزه وب به دو قسمت فرانت اند و بک اند تقسیم می شود و این دو قسمت به قدری گسترده هستند که می توان هر کدام از آن ها را حوزه جداگانه و تخصصی مطرح کرد و همچنین افراد زیادی با کسب تخصص در یکی از آن ها وارد بازار کار شدند.

در ادامه هر کدام از این قسمت ها را مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین وب سایت thebalancecareers نیز میتواند در باره این حوزه به شما کمک کند .

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

همان طور که مشاهده می کنید فقط برای حوزه Front End به تعداد 854 آگهی شغلی وجود دارد. عدد 854 عدد خیلی خوبی برای تعداد فرصت های شغلی است. اگر شما بتوانید فقط در حوزه فرانت اند تخصص داشته باشید، قطعا می توانید فرصت های شغلی بسیار زیادی را برای انتخاب داشته باشید.

البته این آمار فقط از سایت جابینجا می باشد و قطعا در سایت های مرتبط دیگری مثل جاب ویژن و … نیز آگهی های بسیار زیادی در رابطه با حوزه فرانت اند وجود دارد.

خب اجازه دهید یکی از آگهی های این حوزه را مورد بررسی قرار دهیم:

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درامد

همان طور که مشاهده می کنید اگر شما یک فرانت اند کار حرفه ای باشید می توانید حقوق ثابت حداقل 13 میلیون تومان در ماه را داشته باشید. البته همان طور که مشاهده می کنید نوشته شده “حداقل” 13 میلیون. یعنی حقوق شما قطعا بیشتر از 13 میلیون خواهد بود و چیزی که میزان این بیشتر بودن را تعیین می کند، قطعا مهارت و تخصص شما در این زمینه است.

آگهی استخدامی بعدی جالب تر است:

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درامد

همان طور که این آگهی را هم مشاهده می کنید، نسبت به آگهی قبلی پر ملات تر است و ممکن است شما را به حوزه فرانت اند جذب کند. طبق این آگهی اگر شما یه توسعه دهنده (برنامه نویس) فرانت اند باشید، می توانید حتی با استخدام شدن در شرکت های برنامه نویسی درآمد ثابت ماهیانه 20 میلیون تومان هم داشته باشید. البته در این آگهی هم کلمه “حداقل” ثبت شده. یعنی سطح مهارت و تخصص شما میزان حقوقتان را تعیین می کند.

البته فرصت های شغلی با میزان حقوق های بالا تر هم وجود دارند. شاید برایتان سوال باشد که مگر می شود ماهیانه بیشتر از 20 میلیون حقوق داشت؟ بله، اگر شما یک برنامه نویس متخصص باشید کار دشواری نیست.

فرصت شغلی زیر را مشاهده کنید:

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

همان طور که در این آگهی مشاهده می کنید، اگر شما یک برنامه نویس فرانت اند باشید می توانید حتی حقوق ماهیانه بالای 35 میلیون تومان را داشته باشید!!

پس معطل چی هستید؟ همین الان استارت بزنید.

خب تا این قسمت حوزه فرانت اند را مورد بررسی قرار دادیم و امیدوارم انگیزه تان چند برابر شده باشد.

در ادامه در چند آگهی بازار کار حوزه بک اند را بررسی می کنیم:

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

چه تصادف جالبی! در وب سایت جابینجا تعداد فرصت های شغلی که برای حوزه برنامه نویسی بک اند وجود دارد به تعداد 854 فرصت شغلی است که دقیقا برابر با تعداد فرصت های شغلی حوزه فرانت اند است.

پس در این قسمت کاملا متوجه شدید که هر دو حوزه فرانت اند و بک اند بازار کار یکسانی دارند و فقط و فقط سطح مهارت و تخصص شما است که جایگاه شما را در بازار کار تعیین می کند.

پس به جای پرسیدن سوالاتی مثل “کدام زبان یا کدام حوزه بهتر است؟”، بچسبید به یادگیری و کسب تخصص.

بازار کار برای حوزه برنامه نویسی موبایل (اندروید و IOS)

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

با توجه به انواع و تعداد گوشی های موبایل و تبلت های مختلفی که امروزه عرضه می شود و تعداد افرادی که از گوشی موبایل استفاده می کنند بیشتر از تعداد افرادی هستند که از لپتاپ استفاده می کنند، برنامه نویسی موبایل هم یکی از حوزه های برنامه نویسی است که سهم قابل توجهی از بازار کار این حوزه را به خود اختصاص می دهد.

شما به کمک زبان ها و تکنولوژی (فریمورک) های مختلفی می توانید از حوزه برنامه نویسی موبایل کسب درآمد کنید. مثل جاوا، کاتلین، زامارین، ریکت نیتیو، ویو نیتیو و … .

در ادامه به بازار کار و تعداد تقریبی فرصت های شغلی هر کدام از آن ها می پردازیم:

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

خب تصویر بالا تعداد آگهی های استخدامی برای فریمورک ری اکت نیتیو است که یکی از فریمورک های زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت بوده و برای پیاده سازی اپلیکیشن های موبایلی اندروید و IOS مورد استفاده قرار می گیرد.

همان طور که مشاهده می کنید به تعداد 273 فرصت شغلی برای ریکت نیتیو وجود دارد و اگر شما ریکت نیتیو را به خوبی یاد بگیرید و نمونه کار هایی برای خود پیاده سازی کنید، قطعا می توانید جایگاه خوبی از بازار کار را برای خودتان اختصاص دهید.

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

تصویر بالا نیز تعداد اگهی های زبان برنامه نویسی جاوا را نشان می دهد که به تعداد 264 است. البته اگر بخواهیم ریکت نیتیو را با زبان جاوا برای بازار کار برنامه نویسی موبایل مقایسه کنیم می توان گفت که:

  1. ریکت نیتیو مخصوص برنامه نویسی موبایل است اما زبان جاوا برای پیاده سازی نرم افزار های دسکتاپ نیز استفاده می شود (یعنی تعداد 264 فرصت شغلی از جاوا، همگی آن ها برای اندروید نیستند)
  2. با ریکت نیتیو علاوه بر اندروید می توانید برای سیستم عامل IOS هم اپلیکیشن بنویسید اما این امکان با جاوا وجود ندارد.

اگر بخواهیم یک نتیجه گیری از مقایسه این دو به دست بیاوریم، به این نتیجه می رسیم که بازار کار ریکت نیتیو قطعا از جاوا بیشتر است و اگر شما به برنامه نویسی موبایل علاقه دارید و معیار شما بازار کار است قطعا ریکت نیتیو را برایتان پیشنهاد می کنم.

اما برنامه نویسی موبایل فقط به جاوا و ریکت نیتیو محدود نمی شود. شما با زامارین و کاتلین و … هم می توانید اپلیکیشن های موبایلی برای سیستم عامل های اندروید پیاده سازی کنید که در ادامه بازار کار این تکنولوژی ها را نیز مورد بررسی قرار می دهیم.

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

به دلیل این که زامارین و کاتلین بازار کار جالبی ندارند سعی کردم هر دوی این تکنولوژی ها را یکجا قرار دهم. همان طور که مشاهده می کنین کاتلین و زامارین با ریکت نیتیو و جاوا اصلا قابل مقایسه هم نیستند.

در ادامه بازار کار سوئیفت را نیز بررسی خواهیم کرد.

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

سوئیفت یک تکنولوژی برای پیاده سازی اپلیکیشن های IOS است.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در سایت جابینجا چابینجا فقط 46 فرصت شغلی برای آن وجود دارد.

سوئیفت مثل ریکت نیتیو نیست و شما نمی توانید با آن هم IOS و هم اندروید بنویسید. با سوئیفت فقط می توانید اپلیکیشن های IOS پیاده سازی کنید.

پس تا الان متوجه شدید که ریکت نیتیو نسبت به رقبای خود بازار کار خیلی بهتری دارد. به همین خاطر در ادامه مقدار حقوق چند مورد از آگهی های استخدام ریکت نیتیو را بررسی می کنیم. پس اگر شما دوست دارید در حوزه برنامه نویسی موبایل فعالیت داشته باشید و بازار کار برایتان مهم باشد، قطعا ریکت نیتیو را پیشنهاد می کنم.

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

همان طور که در تصاویر بالا در مورد ریکت نیتیو مشاهده می کنید، اگر شما ریکت نیتیو را به خوبی یاد بگیرید می توانید یک برنامه نویس اندروید و IOS بوده و همچنین درآمد های خوبی داشته باشید. طبق تصویر بالا که یک آگهی برای برنامه نویسی موبایل با ریکت نیتیو است، شما با توجه به سطح مهارت و تخصصی که دارید می توانید ماهیانه حداقل 12 میلیون تومان درآمد داشته باشید.

آگهی بعدی پر ملات تر است و ممکن است شما را به این حوزه علاقمند بکند:

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

همان طور که مشاهده می کنید اگر شما یک متخصص ریکت نیتیو باشید حتی می توانید درآمد ماهیانه بیشتر از 18 میلیون تومان نیز داشته باشید.

پس قطعا تا این قسمت بیشتر متوجه شدید که بازار کار به زبان و تکنولوژی محدود نیست و فقط سطح مهارت و تخصص شماست که جایگاه شما را در بازار کار تعیین می کند.

بازار کار برای زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یکی از زبان های برنامه نویسی محبوب و پر کاربرد است که عموما برای برنامه نویسی فرانت اند استفاده می شود. همان طور که در قسمت قبل متوجه شدید ریکت نیتیو یکی از فریمورک های جاوا اسکریپت است.

جاوا اسکریپت با هدف برنامه نویسی فرانت اند ارائه شد اما با پیشرفت های چشمگیری که داشته، توانسته است در حوزه هایی مثل دسکتاپ و اندروید نیز قدم گذارد.

با لایبرری (کتابخانه) ها و فریمورک هایی که جاوا اسکریپت دارد می توانید در هر کدام از حوزه های مورد علاقتون فعالیت کنید.

به دلیل وجود همین کتابخانه ها و فریمورک های زیاد جاوا اسکریپت در اکثر شرکت های برنامه نویسی به جای استفاده از خود جاوا اسکریپت از لایبرری ها و فریمورک های آن مثل لایبرری ری اکت، فریمورک های انگیولار، ویو و … استفاده می شود.

به خاطر همین موضوع در این قسمت بازار کار همچین تکنولوژی هایی را مورد بررسی قرار می دهیم.

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

همان طور که در تصاویر بالا مشاهده می کنید لایبرری ری اکت نسبت به رقبای خود بازار کار بهتری دارد.

تعداد فرصت های شغلی برای ری اکت به تعداد 286، برای انگیولار 120 و برای فریمورک ویو جی اس 18 است.

بنا به این آمار اجازه دهید به دلیل بازار کار بالای ری اکت یکی از آگهی های مربوط به آن را مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

 

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

همان طور که در فرصت های شغلی بالا مشاهده می‌ کنید اگر شما یک برنامه نویس حرفه ای ری اکت باشید، می توانید حداقل درآمد ماهیانه بالای 15 میلیون تومان را داشته باشید‌.

البته ویو و انگیولار هم بازار کار و درآمد خیلی خوبی دارند اما به دلیل بازار کار  بهتر ری اکت نسبت به آن ها، ترجیح دادم یک آگهی مربوط به ری اکت را بررسی کنیم.

بازار کار برای زبان برنامه نویسی PHP

زبان PHP نیز یکی از زبان های برنامه نویسی است که برای پیاده سازی سمت سرور مورد استفاده قرار می گیرد. برای پیاده سازی سمت سرور علاوه بر php از تکنولوژی های دیگری مثل Node Js, Asp, Django و … نیز استفاده می شوند.

در این قسمت علاوه بر php، بازار کار رقبای آن را نیز بررسی خواهیم کرد.

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

همان طور که در تصاویر بالا مشاهده می کنید تعداد 405 فرصت شغلی برای php، تعداد 223 آگهی برای Asp، تعداد 101 آگهی برای جنگو و 3 فرصت شغلی برای Node Js وجود دارد‌. پس متوجه می شویم که Php نسبت به رقبای خود سهم بیشتری از بازار کار را به خود اختصاص می دهند و واقعا تعداد 405 فرصت شغلی عدد قابل توجهی است.

بنا به بازار کار خوبی که php نسبت به رقبای خود دارد، در ادامه به بررسی حقوق یک برنامه نویس Php خواهیم پرداخت.

بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد

بنا به دو مورد از فرصت های شغلی PHP اگر شما تخصص کافی در php را داشته باشید، می توانید میزان حقوق های درج شده در آگهی های فوق را به خود اختصاص دهید.

بازار کار برای زبان برنامه نویسی جاوا

جاوا نیز یکی از زبان های برنامه نویسی قوی است که عمدتا در زمینه دسکتاپ و اندروید کاربرد دارد. در قسمت های قبلی که بازار کار برنامه نویسی موبایل را بررسی کردیم، بازار کار زبان جاوا نیز بررسی شد

برای همین موضوع در این قسمت وارد جزئیات نمی شویم تا وقت شما عزیزان تلف نشود.

بازار کار بقیه زبان های برنامه نویسی

زبان های بسیار زیادی برای برنامه نویسی وجود دارند که در این مقاله بررسی نشدند. چون تعدادشان به قدری زیاد است که نمی شود بررسی بازار کار همه آن ها را در یک مقاله جای داد.

زبان هایی مثل پایتون، سی شارپ و … نیز بازار کار خوبی دارند. قطعا متوجه شدید که شما اگر پر درآمد ترین زبان را هم یاد بگیرید اما در آن تخصص نداشته باشید، نمی توانید وارد بازار کار شوید‌. پس به جای این که دنبال جوابی برای این سوال باشید، به دنبال کسب تخصص در زبان مورد علاقتان باشید.

نتیجه گیری

بهترین نتیجه گیری که از این مقاله می توان گرفت این است که هیچ زبان و تکنولوژی بهترین یا بدترین نیست و هر کدام از آن ها در جایگاه خودشان کاربردشان را نشان می دهند و اگر شما در هر زبانی که به آن علاقه دارید به تخصص برسید، می توانید به درآمد های خیلی خوب برسید.

البته در این مقاله فقط آگهی های مربوط به استخدام حضوری را مورد بررسی قرار دادیم. در حالی که شما اگر یک برنامه نویس متخصص باشید می توانید از روش های مختلف درآمد های بسیار بالا تری نیز داشته باشید.

سخن پایانی

خب به انتهای مقاله رسیدیم. در این مقاله سعی کردیم به سوال بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد پاسخ دهیم و برخی ابهامات را برطرف کنیم تا هنگام فعالیت در این حوزه و بازار کار مربوط به آن دچار تردید نشوید و این مسیر را به راحتی تمام طی کنید.

همان طور که در این مقاله از توضیحات و بررسی آگهی های شغلی متوجه شدید، هیچ کدام از زبان های برنامه نویسی و تکنولوژی های مربوط به آن ها هیچ گونه برتری خاصی نسبت به یکدیگر ندارند و هر کدام از آن ها در جای خود کاربر خودشان را دارند و نمی توان یکی را برترین و یکی را بدترین به حساب آورد.

همچنین متوجه شدید که شما در هر کدام از زبان های برنامه نویسی یا تکنولوژی های مد نظرتون مهارت و تخصص کافی را داشته باشید، می توانید از طریق همان مهارت خودتان وارد بازار کار شده و کسب درآمد کنید.

برای درک عمیق و بهتر مطالب گفته شده در این مقاله، پیشنهاد می کنم ویدئوی مربوط به مقاله را نیز مشاهده کنید و در صورت وجود هرگونه سوال، پیشنهاد و انتقاد آن را در قسمت کامنت های مقاله مطرح کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما کاربران سایت سبزلرن مفید واقع شده باشد.

تا مقاله بعدی خدا یار و نگهدارتان.

آموزش جاوا اسکریپت

نظرات
ثبت نظر جدید
09156816296 | کاربر
1402/12/19

اگر شما در حوزه طراحی و برنامه نویسی فعالیت داشته باشید، قطعا از تنوع زبان ها و تکنولوژی های مختلف در این حوزه اطلاع دارید. علاوه بر وجود زبان ها و تکنولوژی های مختلف، حوزه های مختلف نیز برای بازار کار و کسب درآمد وجود دارد که هر کدام از حوزه های موجود نیز ممکن است به شاخه های کوچک تری تقسیم شوند.بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمدبه عنوان مثال شما اگر بخواهید در حوزه برنامه نویسی وب فعالیت داشته باشید و از این طریق وارد بازار کار شوید، در ساده ترین حالت 2 گزینه برای شما وجود دارد که به سمت کلاینت (فرانت اند) و سمت سرور (بک اند) هستند.

آموزش جاوا اسکریپت