بهترین زبان برنامه نویسی برای هک در سال 2023

زهرا آقاخانی
1400/12/03
1797
بهترین زبان برنامه نویسی برای هک در سال 2023

بهترین زبان برنامه نویسی برای هک احتمالا دغدغه خیلی از افرادی است که می‌خواهند تازه شروع به برنامه نویسی کنند و وارد حوزه هک شوند. هک اصطلاحی است که برای همه جالب است.  هک به روشی اشاره دارد که توسط آن یک فرد از یک شبکه برای دستیابی به اطلاعات مهم استفاده و یا محافظت می‌کند.

وقتی از هنر هک به درستی استفاده شود، می‌توانید از حملات سایبری مختلف جلوگیری کنید.  یک مثال ایده آل برای این موضوع هکرهای کلاه سفید هستند که از اطلاعات شما محافظت می ‌کنند. از میان بسیاری از مهارت ‌هایی که یک هکر باید به آن مسلط شود، آموختن زبان برنامه ‌نویسی برای هک یکی از این مهارت‌ هاست که در صدر فهرست قرار دارد. در ادامه شما در این مقاله متوجه می ‌شوید که برای هکر شدن چه زبان برنامه نویسی لازم است که بیاموزید. شما با بهترین زبان برنامه نویسی برای هک آشنا خواهید شد.

با دوره ‌های برنامه نویسی کامپیوتری جامع سایت سبزلرن پیش قدم باشید و مهارت‌ های مورد نیاز برای هک را به دست آورید! اما قبل آن باید از زبان‌ های برنامه نویسی برای هک آگاهی پیدا کنید و اهمیت برنامه نویسی را بدانید.

 

بهترین زبان برنامه نویسی برای هک

بهترین زبان ‌های برنامه نویسی برای هک در سال ۲۰۲۳

هک کلاه سفید یک رویکرد پیشگیرانه با استفاده از تکنیک ‌های مشابه مانند زبان‌ های برنامه نویسی مشابه با هک مخرب است. هکرهای کلاه سفید باید در مورد امنیت فناوری اطلاعات و همچنین آخرین روش ‌ها و زبان های برنامه نویسی مورد استفاده توسط مهاجمان در سال ۲۰۲۳ به روز باشند.  سه مورد از بهترین زبان  برنامه نویسی برای هک در سال ۲۰۲۳ PHP، Python و SQL هستند.

زبان‌های برنامه ‌نویسی برای هک مجموعه ‌ای از دستورالعمل ‌ها هستند که به رایانه دستور می ‌دهند تا وظایف خاصی را انجام دهد.  با این حال، بیش از 300 زبان برنامه نویسی وجود دارد.  زبان برنامه نویسی C قدیمی ترین زبان در میان گروهی از زبان ‌هایی است که هنوز هم از آن در سال ۲۰۲۳ استفاده می ‌شود.  هکرها باید درک کاملی از زبان‌ های برنامه نویسی داشته باشند تا بتوانند کد را تجزیه و تحلیل و اصلاح کنند.

همچنین می‌ توان از زبان‌ های برنامه نویسی برای خودکارسازی کارهای وقت گیر و تشخیص خطا در نرم افزار استفاده کرد. در نهایت، زبان‌ های برنامه ‌نویسی برای هک توسط سیستم ‌ها و پلتفرم ‌های رایانه ‌ای در نظر گرفته می‌ شوند.

اکنون که می ‌دانید چرا برنامه نویسی بسیار مهم است، بیایید در مورد بهترین زبان برنامه نویسی برای هک یعنی پایتون صحبت کنیم.  چند زبان برای هک وجود دارد. اما به گفته سایت معتبر sitepoint.com پایتون بهترین زبان برنامه نویسی محسوب می‌شود. این زبان به دلیل راحتی یادگیری و سادگی کد معروف و بین هکرها بسیار محبوب است. اما در نهایت تصمیم شما در مورد زبان برنامه نویسی باید به نوع چارچوبی که روی آن تمرکز می ‌کنید و رویه شما متکی باشد.

چرا یادگیری برنامه نویسی هک اهمیت دارد؟

بهترین زبان برنامه نویسی برای هک

یادگیری زبان برنامه نویسی هک برای هر هکر قانونمند یا متخلفی ضروری است. معمولا هکرهای قانونمند برای تست نفوذ یک شبکه باید بتوانند آسیب‌پذیری‌ها و نقاط ضعف را شناسایی کنند. از مهم‌ترین مهارت‌ها برای این کار استفاده از سیستم‌ عامل‌های مناسب این کار مثل کالی لینوکس یا پاروت و همچنین تسلط به ابزارهای تست نفوذ و اسکریپت نویسی است. با وجود اینکه این سیستم عامل‌ها و ابزارها توانسته‌اند کار هک و تست نفوذ را راحت کنند؛

ولی دانش پس زمینه برای هک اخلاقی یا غیراخلاقی همان زبان‌های برنامه‌نویسی هستند. قبل از هر گونه هک کردن، شما باید سیستم یا برنامه‌ی هدف را بشناسید و بتوانید نوع زبان لازم برای آن را تشخیص دهید. در واقع باید بدانید دقیقا دنبال چه چیزی هستید و چطور باید آن را پیاده کنید. این امر تنها با داشتن دانش برنامه‌نویسی میسر خواهد شد. قبل از شناختن بهترین زبان برنامه نویسی برای هک، شما باید اهمیت برنامه نویسی هک را به خوبی درک کنید:

 • کدنویسی: هک کردن یعنی شکستن پروتکل‌های شبکه‌ و ورود به آن؛ بنابراین یک هکر باید زبان‌ نرم‌افزار را بداند تا بتواند کدنویسی انجام دهد.
 • طراحی برنامه: یک هکر با مهارت برنامه نویسی خود می‌تواند برناه‌های مخرب منحصر به فرد خود را بسازد که آنتی ویروس به سختی تشخیص می‌دهد.
 • آنالیز کد: دانش برنامه نویسی به شما این قابلیت را می‌دهد که بتوانید کدها را تجزیه و تحلیل کنید و اسکریپت‌های لازم را طراحی کرده یا تغییر دهید.
 • درک: تسلط به کدها به شما کمک می‌کنند تا به هر برنامه‌ای را درک کنید تا بفهمید که چطور کار می‌کند یا بتوانید استراتژی پشت یک حمله را شناسایی کنید.

حال که اهمیت برنامه نویسی برای هکر شدن را متوجه شدید، جلوتر به این سوال پاسخ می‌دهیم با چه زبانی هکر شدن را شروع کنیم.

بهترین زبان برنامه نویسی برای هک

مهارت‌های لازم برای هکر شدن

همان‌طور که در بخش قبلی گفتیم، یادگیری یک یا چند زبان برنامه نویسی برای هک اصلی‌ترین مهارتی است که باید یاد بگیرید. نمی‌توان با قطعیت گفت که کدام زبان برنامه نویسی برای هک بهتر است؛ چون پاسخ این سوال بستگی به سیستم هدف و کاری دارد که شما می‌خواهید انجام دهید.

برخی از زبان‌های برنامه‌نویسی برای یک سیستم عامل خاص طراحی شده‌اند و نمی‌توانید برای هر سیستمی از آن‌ها استفاده کنید. از سوی دیگر نوع کاربرد برنامه‌ها نیز با هم متفاوت است و ممکن است شما نیاز به زبان‌های برنامه‌نویسی تحت وب داشته باشید یا زبان‌ برنامه‌های دسکتاپ. با این تفاسیر بهتر است قبل از انتخاب زبان برنامه‌نویسی به زمینه‌ی کار و نوع زبان توجه داشته باشید. علاوه‌بر برنامه‌نویسی شما برای هکر شدن به مهارت‌های زیر نیز نیاز خواهید داشت:

 • استفاده درست از اینترنت و موتورهای جستجو برای اینکه بتوانید به طور موثر اطلاعات را جمع آوری کنید.
 • یادگیری یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس و شناسایی دستورات اولیه‌ی آن که هر کاربر لینوکسی باید بداند.
 • تمرین و تلاش برای بهتر شدن با توسعه‌ی برناه‌های منبع باز و اکسپلویت نویسی.

بهترین زبان برنامه نویسی برای هک

انواع هک

قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم که با چه زبانی هکر شدن را شروع کنیم ، باید بدانیم به عنوان یک هکر چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم. شناخت روش‌های مختلف هک کردن به شما کمک می‌کند که بر اساس نیاز خود بهترین زبان برنامه نویسی برای هک را پیدا کنید.

انگیزه‌های مختلفی برای هک کردن وجود دارد. همان‌طور که گفتیم گاهی یک هکر به قصد دزدی یا تخریب دست به این کار می‌زند؛ ولی گاهی هدف از این کار شناخت نقاط ضعف یک سیستم و جلوگیری از ورود هکرهای مخرب است. هکرها را می‌توان براساس انگیزه‌ی هک به دسته‌های زیر تقسیم کرد:

 • هکر کلاه سیاه

هکرهایی که به قصد تخریب یا دزدی اطلاعات افراد به سیستم‌ها نفوذ می‌کنند و هدفشان بیشتر آسیب به سازمان‌ها یا اطلاعات کسب و کار است.

 • هکر کلاه سفید

این دسته از هکرها با نیت بهبود جنبه‌های امنیتی به یادگیری زبان برنامه نویسی برای هک و تکنیک‌های هکینگ می‌پردازند و به آن‌ها هکرهای قانونمند نیز گفته می‌شود. در سایت سبزلرن شما می‌توانید در دوره های هکر قانونمند شرکت کنید.

 • هکر کلاه خاکستری

یک هکر کلاه خاکستری یک متخصص سایبری است که به قصد تفریح یا لذت به نفوذ در شبکه‌ها و سیستم‌ها می‌پردازد و نیت خرابکاری ندارد.

 • Script Kiddies

به آن‌ها اصطلاحا بچه هکر نیز گفته می‌شود. این‌ دسته هکرهای آماتوری هستند که مهارت زیادی ندارند و با استفاده از بدافزارهای ساخته شده توسط هکرهای متخصص به شبکه‌ها و سیستم‌ها نفوذ می‌کنند و معمولا هدفشان اختلال و جلب‌توجه است.

 • هکر کلاه سبز

یا هکر تحت تعلیم به افرادی گفته می‌شود که تازه وارد این حوزه شده‌اند و قصد دارند که به صورت تخصصی این کار را یاد بگیرند. این دسته هکرها عمدتا به نیت افزایش دانش و مهارت خود به سیستم‌ها و شبکه‌ها نفوذ کرده و زمان‌شان را صرف یادگیری می‌کنند.

 • هکر کلاه آبی

هکرهایی هستند که به استخدام سازمان‌ها درآمده و هدفشان شناسایی نقاط ضعف برنامه‌های سازمانی قبل از ارائه‌ی نهایی آن‌هاست.

 • هکر کلاه قرمز

این هکرها را آژانس‌های دولتی استخدام می‌کنند تا هکرهای کلاه سیاه را شناسایی کنند و جلوی نفوذشان به سیستم‌ها را بگیرند.

 • هکرهای تحت حمایت دولت

این نوع از هکرها توسط دولت‌ها استخدام می‌شوند و انواع زبان برنامه‌ نویسی برای هک را با هدف جلوگیری از حملات در سطح بین‌المللی فرا می‌گیرند.

 • هکر Whistleblower

این هکرها را سازمان‌های سایبری استخدام می‌کنند تا به درون یک سیستم یا سامانه نفوذ کرده و اطلاعاتی را درباره‌ی سازمان، شخص یا رویدادی خاص به دست آورند. به این نوع هکر خبرنگار نیز گفته می‌شود و انگیزه‌های مختلفی برای کارشان دارند.

 • هکر Cryptojackers

یکی از تازه‌ترین مدل هکرها که کارشان نفوذ به سیستم قربانی با هدف استفاده از آن برای استخراج ارزهای دیجیتال است. این نوع هکر معمولا دزدی یا تخریب اطلاعاتی انجام نمی‌دهند و صرفا از منابع یک سیستم برای ماینینگ استفاده می‌کنند.

بهترین زبان برنامه نویسی برای هک

یک هکر به روش‌های مختلفی می‌تواند به یک سیستم نفوذ کرده و اطلاعات آن را دزدیده یا آن را تخریب کند. در ادامه به رایج‌ترین روش‌های هک کردن می‌پردازیم:

 • فیشینگ

شاید شما هم این اصطلاح را زیاد شنیده باشید. منظور از این روش هک، سرقت اطلاعات حیاتی شخص مثل رمز عبور حساب‌ها، جزییات کارت‌های بانکی و… است که معمولا با هدف سواستفاده از اطلاعات شخصی فرد و دسترسی به منابع اطلاعاتی یا مالی فرد انجام می‌شود؛ مثلا دسترسی به حساب بانکی شخص قربانی.

 • ویروس

شاید کمتر کسی ویروس را نشناسد. یک ویروس در دنیای کامپیوتر مانند یک ویروس در دنیای واقعی می‌تواند مخرب باشد و معمولا با هدف تخریب طراحی می‌شوند؛ اگرچه برخی از ویروس‌ها وظیفه‌ی دزدی اطلاعات یا منابع یک سیستم یا وب‌سایت را دارند.

 • ui redress

در این تکنیک هکر یک رابط جعلی طراحی می‌کند و خود را به عنوان یک هدف خاص معرفی می‌کند. کاربر با کلیک روی رابط به سمت یک وبسایت مشخص دیگر هدایت می‌شود.

 • دزدی کوکی

هکرها می‌توانند با کدهای مخرب به برخی وبسایت‌ها نفوذ کرده و کوکی‌های کاربران که حاوی اطلاعات ورود به حساب سایت است را بدزدند و به حساب این افراد در سایت دسترسی پیدا کنند. معمولا هدف از این‌کار دزدی اطلاعاتی یا مالی است.

 • انکار سرویس یا DDoS

این تکنیک هک کردن با هدف به دست گرفتن کنترل یک وبسایت انجام می‌شود تا کاربران نتوانند به آن دسترسی پیدا کنند یا خدمات بگیرند. روش کار به این صورت است که هکر سعی می‌کند تمام پتانسیل سرور را به هر طریقی به کار بگیرد تا نتواند به کاربران خدمات ارائه دهد یا اصطلاحا داون شود.

 • DNS Spoofing

در این روش هک کردن، هکر با دسترسی و تغییر حافظه‌ کش یک سرور DNS، می‌تواند آدرس سرورها را تغییر داده و اطلاعات کاربران را به سمت سرور موردنظر خودش ارسال کند.

 • مهندسی اجتماعی

برخی از روش‌های این شیوه‌ی هک کردن نیاز به یادگیری زبان برنامه نویسی برای هک کردن ندارد؛ چون شما بیشتر باید از تکنیک‌های روانشناسی و اجتماعی برای فریب قربانیان استفاده کنید.

 • پچ‌‌های امنیتی

ابزارهای امنیتی به مرور زمان قدرت خود را در شناسایی و پیشگیری حملات از دست می‌دهند و باید به‌روزرسانی شوند. یک برنامه‌ی به‌روزرسانی نشده مثل آنتی‌ ویروس خود می‌تواند راهی برای نفوذ و حمله‌ی هکرها باشد.

 • دستگاه‌های مخرب

مهاجمان سایبری معمولا از سخت‌افزار برای ورود به سیستم‌ها و تزریق نرم‌افزارهای مخرب خود استفاده می‌کنند. یک فلش مموری آلوده می‌تواند ابزار خوبی برای حمله به یک سیستم از راه دور باشد.

 • شناسایی رمز

یکی از راه‌های نفوذ توسط هکرها، شناسایی رمزهای عبور با روش‌هایی مثل brute force attack هاست. با کمک این حملات می‌توان رمزهای ضعیف را به راحتی پیدا کرده و وارد یک سیستم شد.

بهترین زبان برنامه نویسی برای هک

لیست زبان های برنامه نویسی برای هک

زبان‌‌های برنامه نویسی زیادی در دنیا وجود دارند؛ اما، چندین زبان برنامه نویسی برای هک بیشتر نداریم. مقوله‌ی هک کردن به سه بخش تقسیم می‌شود:

 • هک و تست نفوذ وب
 • اکسپلویت نویسی
 • مهندسی اجتماعی

هر کدام از این سه حوزه نیازمند شیوه‌های مختلفی از کدنویسی هستند که در ادامه به آن‌ها می‌‌پردازیم.

زبان‌ برنامه نویسی برای هک در زمینه‌ی وب

اگر بخواهید در زمینه‌ی وبسایت‌ها و حملات تحت وب هک یا تست نفوذ انجام دهید، باید حداقل در سطح مبتدی به زبان‌های برنامه‌نویسی زیر مسلط باشید.

بهترین زبان برنامه نویسی برای هک

HTML

اکنون می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که با چه زبانی هکر شدن را شروع کنیم. شما باید حتما از اصول اولیه‌ کارتان را شروع کنید و زبان HTML اولین زبانی است که به عنوان یک مبتدی باید یاد بگیرید. می‌توان گفت HTML بلوک‌های ساختمانی اینترنت است و یک هکر قانونمند باید آن را به خوبی بشناسد تا بتواند اکشن، پاسخ، ساختار و منطق وب را درک کند. خوشبختانه یادگیری این زبان اصلا کار سختی نیست. دوره های آموزش جامع برنامه نویسی html را می توانید در سایت سبز لرن مشاهده نمایید.

JavaScript

زبان شیرین جاوا اسکریپت هم یک زبان برنامه نویسی برای هک به شمار می‌رود و در زمینه‌ی وب، می‌توان آن را بهترین زبان برنامه نویسی برای هک دانست. جاوا اسکریپت بیشتر به عنوان یک زبان سمت کلاینت شناخته می‌شود و هکرها و کارشناسان امنیتی برای توسعه‌ی اسکریپت‌های کراس پلتفرم از این زبان استفاده می‌کنند. شما باید این زبان را در سطح بالایی یاد بگیرید؛ چون درک منطق آن می‌تواند کمک زیادی در شناسایی ضعف‌های امنیتی به شما بکند و برای دستکاری فرانت اند و بک اند کامپوننت‌های وب یک زبان ایده‌آل به شمار می‌رود. دوره های آموزشی زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت و آموزش جاوا اسکریپت برای امنیت را نیز می توانید در سایت سبزلرن دریافت نمایید.

SQL

اگر از ما بپرسید می‌گوییم SQL مهم ترین زبان برای هکر شدن است؛ چون این زبان به شما قابلیت دسترسی و تغییر اطلاعات پایگاه داده را می‌دهد. معمولا در اغلب حملات اینترنتی هدف دسترسی به پایگاه داده‌هاست و همه‌ی وبسایت‌های کوچک و بزرگ از پایگاه داده استفاده می‌کنند تا داده‌هایی نظیر اطلاعات ورود و منابع اطلاعاتی و مالی کاربرانشان را در آن ذخیره کنند. SQL آسان ترین زبان برنامه نویسی برای هک کردن نیز هست؛ چرا که صرفا از یکسری دستورات پرس و جو و دسترسی به اطلاعات ساخته شده است و ساختار پیچیده‌‌ای ندارد.

PHP

محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی تحت وب پی اچ پی است که یک زبان برنامه نویسی برای هک نیز به شمار می‌رود. این زبان به طور گسترده در توسعه‌ی وب‌سایت‌های cmsهای معروف مثل وردپرس به کار رفته و یادگیری آن می‌تواند به شما قدرت زیادی بدهد. با دانستن PHP شما می‌توانید آسیب‌پذیری‌های مختلف را در وبسایت‌های گوناگون پیدا کرده یا اینکه کنترل یک وبسایت را به دست بگیرید. هکرها از این زبان به طور عمده برای هک سرور استفاده می‌کنند؛ زیرا این زبان یک زبان بک اند یا سمت سرور است. بنابراین اگر قصد دارید که هک وب یاد بگیرید، نیاز به دانش عمیقی در زبان PHP دارید.

PERL

پرل نیز یک زبان برنامه نویسی برای هک به شمار می‌رود که برای دسترسی به سیستم‌های قدیمی اهمیت دارد. اغلب این سیستم‌ها هنوز از پرل استفاده می‌کنند و این زبان به دلایل علمی ارزش یادگیری دارد. اول اینکه این زبان هنوز به طور گسترده برای صفحات وب فعال و سیستم‌های مدیریت محتوا به کار می‌رود. همچنین پرل بهترین زبان موجود برای دستکاری فایل‌های متنی روی سیستم‌های یونیکس بوده و با پایگاه‌ داده‌های تحت وب مشهوری ادغام شده است. بنابراین اگر این زبان را تاکنون در لیست زبان های برنام نویسی برای هک خود ننوشته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را اضافه کنید.

زبان برنامه نویسی برای هک در زمینه‌ی اکسپلویت نویسی

اکسپلویت نویسی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در حوزه‌ی هک و تست نفوذ است که نیاز به سطح بالاتری از دانش برنامه نویسی دارد. هر هکر حرفه‌ای باید بداند چطور اکسپلویت بنویسد و حداقل دو زبان برنامه نویسی برای هک با اکسپلویت نویسی را یاد بگیرد. زبان‌های مختلفی برای این هدف وجود دارند که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

بهترین زبان برنامه نویسی برای هک

زبان C

زبان C مادر تمام برنامه‌نویسی‌ها و مهم ترین زبان برنامه نویسی برای هکر شدن است. این زبان برنامه نویسی در طراحی لینوکس و ویندوز به کار رفته و با یادگیری آن می‌توان نحوه‌ی کار این سیستم‌ها را یاد گرفت؛ مثلا چطور cpu و حافظه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. C را می‌توان اصلی‌ترین زبان برنامه نویسی برای هک از طریق نوشتن و توسعه‌ی اکسپلویت دانست. ماهیت سطح پایین این زبان به کارشناسان امنیتی و هکرها این قابلیت را می‌دهد که سخت‌افزار سیستم و منابع سطح پایین آن را تغییر دهند.

زبان ++C

این زبان بهترین زبان برنامه نویسی برای هک نرم افزارهای تحت مجوز اختصاصی و نیازمند کدهای فعالسازی است. مشابه زبان C، زبان ++C نیز دسترسی سطح پایین به سیستم را فراهم می‌کند و با آن می‌توان تجزیه و تحلیل کدها و بایپس کردن لایسنس‌ها را انجام داد. بسیاری از برنامه‌های هک مدرن به این زبان نوشته شده‌اند.

Python

زبان پایتون را می‌توان آسان‌ ترین زبان برنامه نویسی برای هک کردن دانست؛ چون یادگیری این زبان بسیار راحت است. پایتون کتابخانه‌های از پیش ساخته شده‌ی زیادی دارد که بعضی از آن‌ها قدرت عملیاتی بالایی دارند و از آن‌‌ها می‌توان برای نوشتن اسکریپت‌های خودکارسازی استفاده کرد. همچنین پایتون به اجرای بدون کامپایل معروف است و این قابلیت برای DOWN کردن سرورها توسط هکرها بسیار اهمیت دارد. یادگیری برنامه‌نویسی سوکت پایتون می‌تواند کمک زیادی به نوشتن اکسپلویت‌ها می‌کند. در دوره آموزش پایتون با گرایش امنیت شما می توانید مباحث حوزه امنیت و تست نفوذ با پایتون را یاد بگیرید.

Ruby

روبی یک زبان برنامه‌نویسی شی‌گرا ابتدایی و در عین حال پیچیده است که برای توسعه‌ی وب از آن استفاده می‌شود. این زبان برنامه نویسی برای هک را می‌توانید برای نوشتن اکسپلویت استفاده کنید. از این زبان برای اسکریپت MeterPreter استفاده شده و شاید برایتان جالب باشد بدانید که چارچوب حرفه‌ای متااسپلویت را نیز به این زبان برنامه نویسی نوشته‌اند.

Java

زبان جاوا یک زبان برنامه نویسی برای هک است که به طور گسترده‌ای در میان برنامه‌نویسان حوزه‌های مختلف استفاده می‌شود. شعار این زبان در ابتدا “نوشتن برای یک بار، اجرا برای هر کجا” بود که قابلیت‌های این زبان در چندپلتفرمی‌ بودن را نشان می‌داد. به همین دلیل است که زبان جاوا را می‌توان در لیست زبان های برنام نویسی برای هک و دسترسی به دسکتاپ، وب سرور و دستگاه‌های موبایل دانست. شما می‌توانید با کمک این زبان ابزارهایی را برای اکسپلویت‌های بکدور طراحی کنید و این ابزارها را روی پلتفرم‌های مختلف به اجرا درآورید.

LISP

LISP دومین زبان سطح بالای قدرتمند در دنیاست که به شکل گسترده‌ای امروزه استفاده می‌شود. این زبان انعطاف‌پذیر و مستقل از دستگاه یکی از زبان‌های موردعلاقه‌ی هکرها محسوب می‌شود. در این زبان شما می‌توانید سینتکس خود را تعریف کرده و هر نوع پارادایم برنامه‌نویسی که دوست دارید را ایجاد کنید و در برنامه‌های خود قرار دهید.

زبان برنامه نویسی برای هک در زمینه‌ی مهندسی معکوس

مهندسی معکوس به فرآیند استخراج دانش یا اطلاعات طراحی هر چیزی که توسط بشر ساخته یا بازتولید شده گفته می‌شود. با کمک مهندسی معکوس می‌توان رفتار مجرم را درک کرد تا بفهمید که فرد مهاجم قصد انجام چه کاری را دارد و چطور این کار را انجام خواهد داد. به عبارتی با مهندسی معکوس می‌توان بدافزارهای مشکوک را شناسایی کرد و به شکلی درست آن‌ها را حذف نمود. یک کاربرد دیگر این تکنیک برای کرک نرم‌افزارها و حذف قوانین کپی رایت آن‌هاست. در ادامه برخی از مهم‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای هک از طریق مهندسی معکوس را بررسی می‌کنیم:

زبان اسمبلی

اسمبلی سطح پایین‌ترین زبان برنامه نویسی برای هک محسوب می‌شود که بسیار پیچیده است. با کمک این زبان می‌توان به سخت‌افزار یا نرم‌افزار کامپیوتری دستوراتی را مستقیما ابلاغ کرد. اگر بخواهید روش مهندسی معکوس برای هک را یاد بگیرید، شما باید حتما به زبان اسمبلی مسلط شوید.

بهترین زبان برنامه نویسی برای هک

سخن پایانی

هک کردن یکی از جذاب‌ترین موضوعات حوزه‌ی کامپیوتر و فناوری اطلاعات بوده که پیش‌نیاز آن دانستن حداقل یک زبان برنامه نویسی برای هک است. علاقمندان به این حوزه همواره به دنبال یافتن آسان ترین زبان برنامه نویسی برای هک کردن هستند تا بتوانند به شیوه‌ای ساده وارد دنیای هک و نفوذ شوند. اما این نکته را نباید فراموش کنیم که انتخاب زبان برنامه‌ نویسی برای هک به برنامه‌ها و سیستم‌هایی بستگی دارد که قصد نفوذ به آن‌ها را دارید. به عنوان مثال اگر بخواهید یک برنامه‌ی تحت وب نوشته شده به فریمورک ASP.Net را هک کنید، نمی‌توانید از دانش زبان PHP خود استفاده کنید؛ اگرچه درک منطق برنامه شاید کار سختی نباشد. بنابراین همیشه مطمئن شوید که می‌دانید چه چیزی را می‌خواهید هک کنید و سپس زبان برنامه‌نویسی مناسب برای آن را انتخاب کنید. نکته‌ی دیگری که باید توجه کنید این است که یادگیری زبان‌های برنامه نویسی به تنهایی نمی‌تواند شما را برای ورود به دنیای هک آماده کند و شما باید مهارت‌های خود را در زمینه‌ی شناسایی مسئله و ارائه‌ی راهکار مناسب ارتقا دهید تا بتوانید روش‌های مختلفی را امتحان کنید. در این مقاله ما به بررسی لیست زبان های برنام نویسی برای هک پرداختیم که بیشترین کاربردها را دارند. مسلما زبان‌های دیگری نیز وجود دارند که یادگیری آن‌ها می‌تواند به شما در زمینه‌ی هک و تست نفوذ کمک کند.

سوالات متداول

 • یادگیری زبان برنامه نویسی برای هک چقدر زمان نیاز دارد؟

به‌طور میانگین برای اینکه بتوانید یک هکر حرفه‌ای شوید به چندین سال زمان نیاز خواهید داشت؛ ولی یادگیری یک زبان برنامه‌ نویسی برای هک کردن معمولا بسته به زمانی که صرف می‌کنید، بین سه تا شش ماه طول می‌کشد.

 • آیا یادگیری برنامه نویسی برای هک الزامی است؟

خیر همان‌طور که گفته شد، روش‌های ساده‌ای مثل استفاده از ابزارهای لینوکس بدون نیاز به کدنویسی نیز برای هک کردن وجود دارند؛ ولی این روش‌ها چندان حرفه‌ای و کارآمد نیستند و یک هکر برای اینکه در کار خود موفق شود و بتواند به طور موثری هک کردن را انجام دهد، به دانش برنامه نویسی نیاز دارد.

 • درآمدهای هکرهای کلاه سفید بیشتر است یا توسعه‌دهندگان؟

براساس آمار اعلام شده در hackerOne درآمد یک هکر کلاه سفید تا 2.7 برابر بیشتر از یک توسعه‌ دهنده‌ی نرم افزار است که البته این رقم در کشورهای مختلف ممکن است متفاوت باشد.

نظرات
ثبت نظر جدید
Janan Kamalian | کاربر
1402/06/10

جهت یادگیری هک ٫ آیا لازمه همه زبان های ذکر شده رو یاد گرفت؟