50 درصد تخفیف تابستانه سبزلرن رو از دست نده از دستش نمیدم!
ثانیه
دقیقه
ساعت
روز

مدت زمان یادگیری فرانت اند- قدم به قدم تا رویای front end+ ویدئو

زهرا شوشتری
1399/08/13
894

سلام به همه ی دوستای عزیزم امیدوارم حال دلتون خوب باشه در این مقاله قصد دارم مدت زمان یادگیری فرانت اند رو با هم بررسی کنیم پس تا انتهای مقاله همراهمون باشین. خب در مقاله ی زمان یادگیری جاوا اسکریپت مفصل راجب مدت زمان یادگیری طراحی سایت صحبت کردیم اینکه به چه عواملی بستگی داره و اینکه یادگیری در چه سطحی باشه.

مثلا شخصی میاد میگه من زبان جاوااسکریپت بلدم و اون رو یک ماهه یاد گرفتم. اگر این شخص هیچ پیش زمینه ای در برنامه نویسی نداشته باشه و در یک ماه بخواد تمام مفاهیم رو یادبگیره و زیر و بم اون زبان رو همراه با اموزش دربیاره خب قطعا تو یک ماه امکان پذیر نیست. اما اگر این شخص زبان جاوااسکریپت رو در حد مطالب فاندامنتال بلد یاد گرفته باشه و  پیش رفته باشه  و در حد عمقی که بهش نیاز داره اون رو یادگرفته باشه ؛

بله در یک ماه قابل یادگیری هست.پس همه چیز در مورد مدت زمان یادگیری html css و جاوا اسکریپت برای فرانت اند نسبی هست. شاید کسی بخواد تا اخر عمر برنامه نویسی یاد بگیره بازم خیلی طبیعی هست. چون برنامه نویسی چیزی جز توانایی حل مسائل نیست برای توسعه ی وب و نرم افزار هم همیشه مشکلات و یا چالش های جدید پیش میاد و راه حل ها در حال به روز شدن،ساده شدن و ارتقا هستند.

پس اینکه شخصی تصمیم داشته باشه تمام عمرش برنامه نویسی یاد بگیره هم منطقی هست. با این مثال خواستم نسبی بودن مدت زمان یادگیری طراحی سایت رو بیشتر واضح کنم. تو این مقاله میخوایم بررسی کنیم که یادگیری html چقدر طول میکشد؟ مدت زمان یادگیری css  و جاوا اسکریپت چقدر میشه؟ و آیا چیز دیگه ای هم هست که بخوایم وقت بزاریم براش؟

آموزش جاوا اسکریپت

عوامل موثر بر مدت زمان یادگیری فرانت اند

من نمیخوام بگم دوستان دیگه درباره مدت زمان یادگیری فرانت اند اشتباه میگن یا درست ،من شدیدا تمایل دارم این نکته رو برسونم که مدت زمان یادگیری طراحی سایت به هزار تا المان بستگی داره. شما اگه از یه برنامه نویس بپرسید یادگیری html چقدر طول میکشد یا مدت زمان یادگیری css چقدره؟ جواب درستی نمی گیرید؛ چون اون نمیدونه شما چجوری میخواید وقت بزارید. به چیزهایی مثل:

  • به کیفیت اموزشی که میبینین ،
  • به خود خوان بودن یا نبودنتون ،
  • به اموزشگاه رفتنتون یا ویدئوی اموزشی دیدنتون ،
  • به تعداد ساعت هایی که برای اموزش دیدن صرف میکنین به تمرکزتون موقع یادگیری ،
  • به تعداد دفعات تکراری که نیاز دارین تا یه مطلب براتون جا بیفته ، به تعداد ساعاتی که تمرین میکنین ،
  • به اشتیاق و علاقه تون به یادگیری
  • به استمرارتون در یادگیری
  • به زمانی که صرف میکنین تا مسیری که توش هستین رو یاد بگیرین و هزاران هزار المان دیگه..
  • مثلا شخصی رو دیدم که مدت هاست لنگ یادگیری یه بخش کوچیک هست.

چرا؟

چون نا امیده و نمیتونه چشم اندازی از خودش بعد از یادگیری داشته باشه پس دائما در حال درجا زدنه. و از اون طرف کسی رو میشناسم که خیلی  خیلی زود و خوب مباحث رو نه تنها یاد میگیره بلکه میخوره و جلو میره و کسی رو میشناسم که اصلا حین یادگیری پروژه میگیره و تو خود پروژه به خیلی چیز ها برمیخوره و مجبور میشه که سریع یادشون بگیره.

این مطالب رو گفتم تا به این نتیجه برسم که درباره مدت زمان یادگیری html css و جاوا اسکریپت، همه چیز کاملا به خودتون بستگی داره  و مطلقا خودتون رو تو دام سمی مقایسه نندازین که مثلا فلانی اینقدر زود یاد گرفت  من چرا اینقدر کُندم! فلانی گفت مدت زمان یادگیری css یک ماهه چرا من دو ماه شده!

البته ایرادی نداره که مشکلتون رو پیدا کنین و اون رو برطرف کنین ولی یادتون باشه که تو تله ی مقایسه نیفتین. سعی کنین از تجربیات بقیه درباره راه های کم کردن مدت زمان یادگیری طراحی سایت استفاده کنین و از اون ها بهره ببرین ولی مطمئن باشین مسیر یادگیری ادم ها با هم متفاوت هست. نگاه نکنید برای فلان شخص یادگیری html چقدر طول میکشد؟ ببینید برای خودتون پیشرفت کار چجوریه و چقدر راضی هستید.

 

مدت زمان یادگیری فرانت اند

مدت زمان یادگیری فرانت اند در طراحی سایت

حالا اگر بخوایم برای اندازه گیری مدت زمان یادگیری طراحی سایت به صورت تقریبی زمانی رو در نظر بگیریم که فقط باهاش جنبه ی اشنایی داشته باشیم نه اینکه اون رو ملاک یا معیاری برای تصمیم گیری و یا مقایسه بذاریم این زمان ها رو در نظر میگیریم:

مدت زمان یادگیری html css

خب ببینیم یادگیری html چقدر طول میکشد و مدت زمان یادگیری Css چقدر است؟ مجموعا مدت زمان یادگیری html css با توجه به اینکه فرض شده تمرین زیاد داشته باشین و روزی 5 الی 6 ساعت کار کنین؛ دو ماه در نظر گرفتیم که میتونه کمتر باشه و در مواقع کمی بیشتر. دوره های آموزش Html و آموزش Css سایت سبزلرن به شما کمک میکنند این دو زبان را در زمان خیلی کوتاهی یاد بگیرید.

مدت زمان یادگیری طراحی صفحات واکنش گرا

برای ریسپانسیو سازی با Css خام هم چیزی حدود ده روز نیاز هست که همراه با تمرین باشه البته. 

مدت زمان یادگیری css

ماژول های css مثل فلکس باکس و css grid  و مابقی اون ها که در ویدئوی نقشه ی راه فرانت اند راجبش صحبت کردیم. برای خود فلکس باکس هم بیشتر از سه روز نیاز نیست. برای یادگیری sass هم بیشتر از ده روز نیاز نیست.

مدت زمان یادگیری javascript

برای یادگیری جاوااسکریپت هم دو ماه در نظر گرفته شده چون اساس کار فرانت اند هست و مدت زمان یادگیری فرانت اند مستقیما به زمان یادگیری این زبان بستگی داره. ضمن اینکه باید خیلی عمیق و اصولی یاد گرفته بشه. در سایت سبزلرن ما یه دوره آموزش جاوا اسکریپت 50 ساعته برای شما آماده کردیم که میتونید به صورت رایگان استفاده کنید.

مدت زمان یادگیری تایپ اسکریپت

در این مرحله میتونین تایپ اسکریپت رو هم اموزش ببینین که البته دل به خواهی هست دوست داشته باشین میتونین یاد بگیرین دوست نداشتین هم یاد نگیرین.

مدت زمان یادگیری اکما اسکریپت 6و7و8و9

اکمااسکریپت که در مقالات دیگه مفصل راجبش صحبت کردیم، سینتکس نوینی از جاوااسکریپت هست که مشکلاتی رو از جاوااسکریپت حل کرده و ساختار جدیدی رو بهش داده.در مابقی بروز رسانی های اون تغییرات زیادی اعمال نشده.

  برای یادگیری اکمااسکریپت6 ( Ecmascript 2015)،اکمااسکریپت 7 (Ecmascript 2016) ، اکمااسکریپت 8 ( Ecmascript 2017) ، اکمااسکریپت 9 ( Ecmascript 2018). در کل مدت زمان یادگیری این زبان به 15 روز زمان همراه با تمرین نیاز دارین.

مدت زمان یادگیری پکیج منیجر (yarn , npm)

خیلی نگران پکیج منیجرها نباشید. چون کلا از مجموع مدت زمان یادگیری فرانت اند، اختصاص 5 روزش به اینا کفایت میکنه. دوره آموزش پکیج منیجر npm را می تونید توی سایت سبزلرن مشاهده کنید.

مدت زمان یادگیری بوت استرپ (bootstrap)

برای یادگیری بوت استرپ هم چیزی حدود 20 روز زمان نیاز هست چون مورد خاصی نداره و خیلی زود و راحت میشه اون رو یاد گرفت همراه با تمرین 🙂 آموزش های بوت استرپ را می تونید به صورت رایگان از سایت سبزلرن دریافت کنید.

 

مدت زمان یادگیری فرانت اند

مدت زمان یادگیری React or  Vue  or  Angular 

برای یادگیری یکی از کتابخونه و فریمورک های جاوااسکریپت که نیاز اساسی هستن  و در بازار کار و دنیای واقعی به جای جاوااسکریپت خام استفاده میشن و کار رو خیلی تمیز و حرفه ای تحویل میدن.

که برای یادگیری یکی از این ها دو ماه الی بیشتر زمان نیاز هست. اگر بین این سه ریئکت رو انتخاب کردین حداقل دو ماه باید براش زمان بگذارین و از بین Flux,Redux,Mobx  یکی رو انتخاب کنین که خب ریداکس از همه بهتر هست و 20  روز هم برای ریداکس زمان بگذارین.

بعد از اون هم 10 روز زمان بذارین برای یادگیری webpack.چون چیز خاصی نداره. خبر خوب اینکه آموزش ویو جی اس و آموزش ری اکت جی اس را میتونید به صورت کامل و اصولی در مدت زمانی کم توی سایت سبزلرن ببینید و استفاده کنید.

حالا آخرش مدت زمان یادگیری فرانت اند چقدر میشه؟

در کل شما برای مدت زمان یادگیری فرانت اند در حد معقول نیاز به یک سال اموزش دیدن  مداوم دارین که حتما حتما هم بعد از دیدن ویدئو های اموزشی هم همزمان با اون ها پروژه ای کار کنین چه پروژه برای خودتون تعریف کنید و بزنید چه روی پروژه های سبک واقعی کار کنین

تا دستتون بیاد که چجوری باید از مهارتی که با ویدئو های اموزشی بدست اوردین کار کنین و خودتون رو با بازار کار وفق بدین. و برای پروژه زدن و به چالش کشیدن خودتون هم حدود 4 الی 5 ماه زمان بگذارین و نهایتا با دست باز یک سال و نیم باید صرف اموزش دیدن تمرین کردن و پروژه زدن بکنین تا مهارت خوب و قابل قبولی رو در این حرفه کسب کنین.

و البته اگر منبع مناسبی رو در همون ابتدای کار برای یادگیری تون داشته باشین و اگاهی کاملی از مسیر داشته باشین این زمان رو ازتون میگیره اما اگر اطلاعات خاصی نداشته باشین  از هر دوره ای استفاده کنین که کیفیت نداشته باشه مجبور میشین هم دوباره هزینه کنین و مدت زمان یادگیری طراحی سایت براتون چند برابر میشه چون باید دوباره اموزش ببینین و با ازمون و خطا به مسیر درست کشیده بشین.

پس سعی کنین با مطالعه و تحقیق همیشگی نیازمندی ها رو کشف کنین و با کسایی که در این حرفه هستن مشورت کنین تا بهترین راه رو شناسایی کنین و در زمان  و انرژی و هزینه هاتون صرفه جویی کنین.

حرف آخر

خب در این مقاله سعی شد یک نقشه راه به همراه مدت زمان یادگیری فرانت اند برای شما ترسیم کنیم. گفتیم که مدت زمان یادگیری طراحی سایت به فاکتورهای مختلفی بستگی داره. شما نمی تونید از یک برنامه نویس بپرسید یادگیری html چقدر طول میکشد. شاید مدت زمان یادگیری html css برای شما با هر کس دیگه ای فرق داشته باشه.

پس به دنبال بهترین روش، بهترین منبع و بهترین زمان باشید تا مدت زمان یادگیری فرانت اند را به حداقل برسونید. ما تو مجموعه سبزلرن سعی کردیم آموزش های مختلف فرانت اند را برای بخشهای مختلف فرانت اند در اختیارتون قرار بدیم تا استفاده کنید و یه برنامه نویس فرانت اند حرفه ای بشین.

امیدوارم براتون مفید بوده باشه . 

آموزش جاوا اسکریپت

نظرات
ثبت نظر جدید

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

آموزش جاوا اسکریپت