آموزش پروژه محور NestJS از صفر!

NestJS یه فریم‌ورک توسعه سمت سرور وب با TypeScript برای ساخت برنامه‌های مبتنی بر Node.js هست. نست بر پایه الگوی معماری ماژولار پیاده سازی شده و میتونیم باهاش برنامه‌هایی با خوانایی بسیار بالا بسازیم

60% پیشنهاد شگفت انگیز
0 روز
0 ساعت
0 دقیقه
0 ثانیه
وضعیت دوره پیش فروش
مدت زمان دوره 0 ساعت
آخرین بروزرسانی 1403/02/29
روش پشتیبانی آنلاین
پیش نیاز Node | Express
نوع مشاهده بصورت آنلاین
توضیحات

 

توجه! این دوره بصورت پیش فروش ارائه شده است و در تاریخ شهریور ماه ۱۴۰۳ بصورت قطعی برگزار میشود و قیمت پیش فروش شده بعد از شروع دوره چند ده درصد افزایش پیدا میکند و مطابق سیاست های سبزلرن. بعد از اتمام نیز افزایش قیمت خواهد داشت. فلذا خرید در شرایط پیش فروش بسیار پایین تر از قیمت اصلی تمام شده است

NestJS یک فریم‌ورک توسعه سمت سرور وب با TypeScript برای ساخت برنامه‌های مبتنی بر Node.js هست. این فریم‌ورک بر پایه الگوی معماری ماژولار پیاده سازی شده و توسعه‌دهندگان میتونن باهاش برنامه‌هایی با خوانایی بسیار بالا و قابل نگهداری و توسعه بنویسن.

 

یکی از ویژگی‌های مهم و مورد توجه NestJS اینه که از الگوی معماری Dependency Injection پیروی میکنه. این الگو امکان تزریق وابستگی‌ها به کلاس‌ها رو فراهم می‌کنه، که باعث میشه کد هامون قابل تست، قابل نگهداری و بازگشت پذیر بشه. این رویکرد از اهمیت ویژه‌ای برای توسعه‌دهندگان در تولید برنامه‌هایی پیشرفته و حرفه ای برخورداره.

 

NestJS از مفهوم ماژول‌ها پشتیبانی می‌کنه که به توسعه‌دهندگان اجازه میده که برنامه‌ها رو به قطعات کوچکتر تقسیم کنن و اون هارو به صورت مجزا توسعه بدن. این ماژول‌ها میتونن به طور مستقل تست بشن و قابل استفاده در برنامه‌های دیگر هم باشن که این ویژگی کار با NestJS رو از لحاظ نظم و قابلیت مدیریت بهبود میبخشه.

 

یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب NestJS، اصل Middleware است. Middleware‌ها امکان تغییر و یا افزودن عملکردهای مختلفی مانند اعتبارسنجی داده‌ها، ثبت و رصد لاگ‌ها، امنیت و … رو فراهم میکنن. این اصل از اهمیت خیلی زیادی برای توسعه‌دهندگان برخورداره چون به اونا اجازه میده تا قابلیت‌های مورد نیاز خودشون رو به سادگی به برنامه اضافه کنن و به این ترتیب کارایی و امنیت برنامه رو حرفه ای تر کنن.

 

NestJS همچنین از ویژگی‌هایی مثل اعتبارسنجی داده‌ها، امنیت، مدیریت استثناها و … پشتیبانی میکنه.

 

از نظر دسترسی به دیتابیس‌ها، NestJS از ماژول‌هایی برای ارتباط با دیتابیس‌های محبوب مثل MongoDB، PostgreSQL، MySQL و … پشتیبانی میکنه.

 

بدون شک یکی از ویژگی‌های دیگه NestJS، مستندات قوی اون هست. سایت رسمی NestJs یه مرجع فوق العاده کامل و عالی برای یادیگری اون هست و تقریبا شما هر سوالی در رابطه با این فریمورک قدرتمند داشته باشید میتونید جوابشو توی اون سایت پیدا کنید.

 

همینطور NestJS از Swagger و OpenAPI برای تولید مستندات API استفاده میکنه که به توسعه‌دهندگان اجازه میده مستندات کاملی رو برای API‌ های خودشون بسازن. این ویژگی اهمیت زیادی در ارتباط با تیم‌های توسعه و همچنین در فرایند معرفی و پرزنت برنامه‌ها داره.

 

پیشنهاد میکنم حتما ویدیو معرفی این دوره رو ببینید، توی اون نکات کامل تری درمورد مزیت های NestJS و همچنین نحوه برگذاری این دوره گفته شده

 

در نهایت، NestJS از جامعه فعالی از توسعه‌دهندگان و پشتیبانی فنی قوی برخورداره و یکی از گزینه‌های محبوب برای توسعه برنامه‌های وب سرورساید Nodejs هست

 

سرفصل ها
معرفی فریمورک Nest js
گذری‌ بر TypeScript (مفاهیم اصلی و مورد استفاده در Nest)
معماری و ساختار فریمورک Nest js
پیاده سازی پروژه TaskManagment (RestAPI)
ارتباط با دیتابیس در Nest js
مدیریت ارور ها (Validation (DTO))
پیاده سازی اولین پروژه حرفه ای دوره با Postgresql و TypeORM (سیستم مدیریت مشتریان)
ساخت سیستم احراز هویت کاربران با JWT
مدیریت لاگ ها در پروژه (Logging)
پیاده سازی پروژه مدیریت کارکنان شرکت (با امکانات کیف پول, پرداخت حقوق و دستمزد و..)
آموزش GraphQL در Nest js (هدیه دوره)
آموزش سوکت نویسی در Nest js (هدیه دوره)
پیاده سازی پروژه تاکسی اینترنتی مشابه اسنپ! + فرانت (هدیه ویژه دوره!)
نظرات

متاسفانه ارسال نظر برای این دوره بسته شده است