چگونه طراح وب سایت شوم؟

محمد حسین نصرتی
1400/05/28
250
چگونه طراح وب سایت شوم؟

چگونه طراح وب سایت شوم

با ظهور تجارت اینترنتی افراد زیادی پیدا می شوند که می خواهند روزی به طراحان وب تبدیل شوند. چگونه طراح وب سایت شوم؟ بسیاری از مشاغل سنتی امروزه در حال رونق گرفتن در تجارت آنلاین هستند.و بازار کار مانند طراحی وب بسیار رونق گرفته و رو به پیشرفت است. اما شاید برای شما هم مانند افراد دیگر این سئوال پیش آمده باشد که چگونه طراح وب سایت شوم و از کجا می توان طراحی وب سایت را شروع کرد؟آیا کسی می تواند در حوزه طراحی سایت موفق شود؟ وب دیزاینر کیست؟ در این مقاله ، چند مرحله اصلی برای طراح شدن وب را بررسی خواهیم کرد. امروزه طراحی وب قسمت بسیار مهمی از هر استراتژی بازاریابی است.

این وب سایت به هر شرکت یا شخصی امکان ارتباط گسترده با مخاطبان را می دهد.

و وب سایتی که طراحی شده بازدیدکنندگان را به سمت مشتری ، طرفدار و پیرو یک محصول ، خدمات یا برند تجاری جذب کند.

و این مورد را به خاطر داشته باشید که بهترین شرکت های طراحی وب باید از تمام استانداردهای روز در طراحی خود استفاده کنند تا بتوانند بهترین سایت را به شما تحویل بدهند.

برای تبدیل شدن به یک طراح وب ، شما باید هم مهارت های فنی لازم برای ایجاد وب سایت های کاربردی و هم توانایی هنری و حساسیت به طراحی را داشته باشید تا تجربه ای را ایجاد کنید که کاربران از آن لذت ببرند.

اگر هم جنبه خلاقیت و هم جنبه فنی دارید ، زمینه طراحی وب ممکن است برای شما مناسب باشد. سبز لرن  همچنین وب سایت brainstation نیز دراین خصوص مراحلی را به شما بیان داشته است که حائز اهمیت می باشد .

معمولاً از ما می پرسند که چگونه طراح وب شویم؟

برخی از افراد در حال حاضر چندین پروژه فریلنسری دارند و از خود می پرسند که چگونه کار خود را به یک تجارت پر رونق در زمینه طراحی وب تبدیل کنند.

و افراد دیگری که تازه شروع به طراحی وب کرده و به دنبال مشاوره تغییر شغل هستند نیز این سئوال را از ما می پرسند که چطور طراح وب حرفه ای شوم.

در هر کجای مسیر یادگیری که باشید ، طراحی وب یک انتخاب شغلی هیجان انگیز (و سودآور) است.

متوسط ​​حقوق سالانه توسعه دهندگان وب در سال 2019 حدود 73000 دلار بود.

اما راه رسیدن و تبدیل شدن به یک طراح وب حرفه ای می تواند گیج کننده باشد.

اطلاعات اشتباه زیادی وجود دارد و سخت است که بدانید برای بهترین مشاوره به کجا مراجعه کنید.

برای کمک به خلاص شدن از شر برخی از سر و صدا ها ، ما یک راهنمای جامع با تمام مواردی که برای تبدیل شدن به یک طراح وب نیاز دارید ، تهیه کرده ایم.

اموزش html

چگونه می توان در سال 2021 طراح وب شد؟

چگونه طراح وب شوم؟

امروزه طراحی وب خیلی گسترده تر از قبل شده و تکنولوژی های بسیاری در این زمینه به وجود آمده اند؛ به عنوان مثال بوت استرپ، ری اکت، ریکت نیتیو، انگیولار، ویو و … که وجود تکنولوژی های زیاد در این حوزه، فعالیت و رسیدن به تخصص را کمی سخت تر از قبل کرده است.

اما با همه این موارد سه عنصر اصلی طراحی وب زبان های Html، Css و جاوا اسکریپت هستند و اگر شما این 3 تکنولوژی را به خوبی یاد گرفت و با آن ها نمونه کار ها و پروژه های خوبی پیاده سازی کنید، ادامه مسیر طراحی وب برای شما مثل آب خوردن خواهد بود. چرا که بعد از این 3 تکنولوژی، بقیه تکنولوژی های موجود به همین Css و جاوا اسکریپت مربوط هستند.

به عنوان مثال تکنولوژی بوت استرپ به کمک Css و جاوا اسکریپت نوشته شده است و برای ریسپانسیو سازی صفحات وب سایت سرعت کد نویسی شما ره چندین برابر افزایش می دهد.

به عنوان مثال تکنولوژی ری اکت یکی از لایبرری (کتابخانه) های زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت است که به شما کمک می کند تا بهینه تر کد نویسی کرده سایتتان را به قسمت های کوچک بشکنید تا توسعه وب سایت برایتان راحت تر شود، تست نویسی آسان تری داشته باشید، کد هایتان از خوانایی بالایی برخوردار باشند، عمل دیباگینگ (مشکل یابی – عیب یابی کد ها) راحت تری داشته باشید  … .

پس در این قسمت متوجه شدیم که 3 عنصر اصلی طراحی وب زبان های Html، Css و جاوا اسکریپت هستند و پیشنهادی که برای شما دارم این است: تا زمانی که این 3 زبان اصلی را یاد نگرفته اید، به هیچ وجه به ادامه مسیر حتی فکر هم نکنید. چون ممکن است به خاطر علاقه ای که به طراحی وب دارید عجله کنید و نتوانید مطالب و مباحث را اونطور که باید یاد بگیرید.

دلیل این پیشنهاد برای شما این است که امروزه جاوا اسکریپت به قدری پیشرفت کرده است که هر ماه ممکن است یک تکنولوژی جدیدی ایجاد شود و تکنولوژی که شما قبلا از آن استفاده می کردید یا برای یادگیری آن برنامه ریزی کرده بودید، از چشم بیفتد و زحمات یا برنامه ریزی شما به هم بخورد.

به همین علت پیشنهاد می کنم که قبل از این که حتی به ادامه مسیر طراحی وب فکر کنید، ابتدا 3 عنصر اصلی طراحی وب Html، Css و جاوا اسکریپت را به خوبی یاد بگیرید و با آن ها پروژه های قابل قبول برای بازار کار را پیاده سازی کنید. بعد از این حالت شما می توانید با آمادگی  کامل و قدرت بیشتر در گام های بعدی حوزه طراحی وب قدم بگذارید.

با سختی های کار یک طراح وب آشنا شوید

نحوه طراحی وب سایت و نحوه کسب درآمد آنلاین را بیاموزید. سختی این شغل را بدانید.

باید متوجه شوید که آیا واقعاً به طراحی سایت علاقه دارید یا خیر.

زیرا وجود علاقه لازمه پیشرفت در همه موارد است.

درباره موقعیت شغلی و درآمد خود بیشتر بدانید تا با انگیزه بیشتری شروع کنید.

به شما پیشنهاد می کنم مقاله درآمد برنامه نویسی در ایران را مطالعه کنید تا به صورت کامل با حقوق یک برنامه نویس در ایران آشنا شوید.

در حوزه برنامه نویسی و کسب و کار آنلاین شما باید صبر بسیار بسیار زیادی داشته باشید.

طبق تجربه افرادی که در حوزه برنامه نویسی و دیدن آموزش صبر نداشته اند در بیشتر مواقع در وسط های راه کنار کشیده اند.

پس به شما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع برنامه نویسی در مورد درآمد آن و سختی ها و چالش های آن تحقیق کنید و با چشمی باز وارد یادگیری و سپس بازار کار حوزه برنامه نویسی شوید.

این مقاله شامل مواردی است که طراحان وب انجام می دهند و اینکه چرا طراحی وب یک انتخاب شغلی عالی است.

شما خواهید آموخت که در کجا می توانید آموزشهای لازم برای تبدیل شدن به یک طراح وب و همچنین مهارتها و ابزارهای اساسی را برای تسلط بر آنها مورد استفاده قرار دهید.

در نهایت ، همه مواردی را که برای ایجاد یک تجارت موفق فریلنسری در زمینه طراحی وب و اقدامات دقیق می توانید برای شروع کار انجام دهید ، کشف خواهید کرد.

نقش اصلی را درک کنید: طراح وب کیست؟

آنها دانش خلاقیت و تجربه فنی خود را برای ساختن وب سایت ها و صفحات وب با عملکردی زیبا و خوشایند بازدیدکنندگان و کمک به کسب و کار در رسیدن به اهداف خود ترکیب می کنند.

چگونه طراح وب سایت شوم

طراحی وب سایت ممکن است در نگاه اول ساده به نظر برسد ، اما موارد بسیار دیگری وجود دارد که به هر طراحی منحصر به فردی می پردازد.

به عنوان مثال ، وب سایتی که خدمات برنامه ریزی سفر برای بازنشستگان را می فروشد با یک وبلاگ که برای کودکان ساخته شده است بسیار متفاوت است.

یک طراح وب حرفه ای با طرح سئوالات زیر هر پروژه جدید را شروع می کند:

 • این وب سایت برای چه کسانی است؟ برای جذب چه نوع مخاطبی کار می کنید؟
 • چه اطلاعاتی و محتوایی در وب سایت نیاز داریم؟
 • چگونه وب سایت از روش های بازاریابی دیگر مانند رسانه های اجتماعی ورودی می گیرد؟
 • چگونه این وب سایت به مشتری در دستیابی به اهداف تجاری خود کمک می کند؟
 • چه کسی مسئول نگهداری و به روزرسانی مداوم سایت است؟

طراحان وب حرفه ای می دانند که چگونه پاسخ این سئوالات را بیابند.

و چگونه از این پاسخ ها برای ایجاد یک وب سایت جذاب و موثر برای مشتری خود استفاده کنند.

کار را بفهمید: طراحان وب چه کاری انجام می دهند؟

کار یک طراح وب بسته به مهارت و ترتیب شغلی آنها متفاوت است.

دو سناریو وجود دارد: کار به صورت فریلنسری و کار در یک آژانس طراحی سایت.

طراحان وب فریلنسر

طراحان وب فریلنسر، بسته به مهارت و تجربیات و معیار های خود، خدمات مختلفی را ارائه می دهند.

فریلنسرها علاوه بر کار واقعی مشتری (انجام پروژه) ، مسئولیت اداره شغل خود را نیز دارند.

آنها در انتخاب نوع پروژه هایی که کار می کنند آزاد هستند ، اما فشار بر راه اندازی مشاغل ممکن است طاقت فرسا و همچنان جذاب باشد.

کار در یک آژانس طراحی سایت

طراحان وب که توسط یک آژانس طراحی سایت یا برنامه نویسی استخدام شده اند نگران اداره کار نیستند ، اما در انتخاب کار برای انجام کار آزادی کمتری دارند.

نوع کاری که طراح وب انجام خواهد داد به خدمات آژانس و نحوه تشکیل تیم بستگی خواهد داشت.

در اینجا برخی از زمینه های اصلی است که طراحان وب باید درک کنند آمده است:

 • طراحی گرافیکی

طراحان وب از رنگ ها ، قلم ها ، طرح ها و تصاویر مختلف در پروژه های خود برای روایت یک داستان و انتقال احساس خاص به مخاطبان هدف خود استفاده می کنند.

 • طراحی تجربه کاربری

طراحان وب می توانند از یادگیری تجربه کاربری و طراحی رابط کاربر (UX / UI) بهره مند شوند.

 • طراحی وب با هدف تحول

طراحان وب باید بدانند که چگونه سایتی را طراحی کنند که منجر به نتایجی مانند افزایش نرخ تبدیل شود.

 • توسعه وب

اگرچه برخی از طراحان کار خود را به طراحی وب سایت محدود می کنند ، اما بسیاری از آنها نیز توسعه وب در سمت بکند را انجام می دهند.

 • بازاریابی دیجیتال

طراحان وب اغلب در تیم های بازاریابی کار می کنند یا با آنها همکاری می کنند.

درک مفاهیم بازاریابی دیجیتال – مانند سئو ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی و نوشتن محتوا می تواند مفید واقع شود.

البته برای موفقیت نیازی نیست که در همه این زمینه ها متخصص باشید.

برخی از طراحان وب همچنین خدمات خود را به یک صنعت خاص محدود می کنند ، مانند Golf Web Design ، که وب سایت هایی منحصرا برای زمین های گلف و افراد حرفه ای گلف ایجاد می کند.

خب پس اجازه دهید بررسی کنیم که چرا طراحی وب یک شغل بسیار مناسب است؟

اموزش html

چرا طراحی وب یک انتخاب شغلی عالی است؟

در مقایسه با سایر زمینه های طراحی، طراحی وب هنوز نسبتاً شغلی جدید است.

و تنها در دهه گذشته است که طراحی وب به یک انتخاب حرفه ای مد روز تبدیل شده است.

طراحی وب کار جالب و خلاقانه است و شما فرصت همکاری با طیف گسترده ای از مشتری ها و سازمان هایی را خواهید داشت که می خواهند حضور و فروش آنلاین خود را بیشتر کنند و افزایش دهند.

طراحی وب اغلب بر اساس برنامه شما کار می کند

برنامه های انعطاف پذیر و توانایی کار از هرجایی یک مزیت بزرگ برای طراحان وب است، چه شما به عنوان یک فریلنسر کار کنید و چه در یک شرکت کاملاً از راه دور کار کنید.

به عنوان یک طراح وب فریلنسر، می توانید خانواده و سایر تعهدات شخصی خود را برنامه ریزی کنید و می توانید مشتری ها و پروژه هایی را انتخاب کنید تا میزان کار خود را به تعادل برسانید.

بسیاری از شرکت های طراحی فریلنسری نیز به مزایای دورکاری پی برده اند.

و در 10 سال گذشته دورکاری 91٪ رشد داشته است.

بدون تحصیلات دانشگاهی شروع به طراحی وب کنید

یافتن اولین مشتری های خود و شروع به کسب تجربه حتی بدون تحصیلات رسمی یا مدرک تحصیلی آسان و امکان پذیر است.

شما می توانید با شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی به سرعت تخصص خود را افزایش دهید و وارد بازار کار شوید، حتی بدون اینکه مدرک دانشگاهی داشته باشید.

حتی می توانید بدون نیاز به ترک شغل تمام وقت خود، با طراحی وب سایت های شخصی شروع کنید. چگونه طراح وب سایت شوم

معایب این شغل چیست؟ طراحی وب یک بازار شلوغ است

برای شروع برای شما بسیار سخت است که بتوانید نمونه کار های خوبی ایجاد کنید و بتوانید در بین بقیه طراحان وب که معروف هستند پروژه بگیرید و به قول معروف اسم خود را بر سر زبان ها بندازید.

چگونه طراح وب سایت شوم

شما باید به طور مرتب دانش خود را بروز کنید و به صورت مداوم مطالعه داشته باشید تا بتوانید دانش خود را بروز نگه دارید و مشتریان جدید را جذب خود کنید.

برای تبدیل شدن به یک طراح وب به چه آموزش هایی نیاز دارید؟

هیچ کس یک شبه طراح وب نمی شود.

یادگیری مهارت های مورد نیاز و کسب تجربه مورد نیاز برای طراحی وب سایت هایی با ارزش بالا و ایجاد یک جریان پایدار از مشتریان فریلنسری، در بیشتر مواقع ممکن است چندین سال طول بکشد.

در ادامه یک خاطره کامی مک نامارا بخوانید.

او از زمانی که برای اولین بار در سال 2002 شروع به طراحی وب سایت کرد ، در حال توسعه تجارت طراحی وب خود ، WebCami Site Design است:

کامی مک نامارا:

من در سال 2000 در یکی از کالج های محلی درس دیدم و ثبت نام کردم.

در سال 2002 ، پروانه های تجاری خود را ثبت کردم و اولین مشتری خود را یک سال قبل از فارغ التحصیلی دریافت کردم.

آموزش رسمی می تواند کمک کند، اما اکثر کالج ها و آموزشگاه ها مدرک طراحی وب را ارائه می دهند ولی هیچ ارزش خاصی ندارد.

اما برای تبدیل شدن به یک طراح موفق وب نیازی به مدرک ندارید.

هزینه اخذ مدرک کاردانی یا کارشناسی در زمینه طراحی وب می تواند برای بسیاری از افراد سنگین باشد و دریافت مدرک شما ممکن است سالها تحصیل نیاز داشته باشد.

و شما می توانید دقیقا زمانی که می خواهید برای دانشگاه صرف کنید برای کار با مشتری و کسب تجربه صرف کنید.

مهارت ها و ابزارهای لازم برای تبدیل شدن به یک طراح وب

حتی بزرگترین و مهم ترین تحصیلات دانشگاهی نیز به طور خودکار شما را به یک طراح وب حرفه ای تبدیل نخواهد کرد.

شما باید مهارت های طراحی وب خود را تمرین کنید و جدیدترین ابزارها را برای ایجاد یک سایت حرفه ای یاد بگیرید.

در حال حاضر سایت های آنلاین و آموزشگاه های حضوری زیادی وجود دارند که می توانند در ازای دریافت یک مبلغ به شما آموزش بدهند.

اما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع یک دوره آموزشی به صورت آنلاین حتما از دانشجو های آن دوره پرس و جو کنید و از کیفیت آن دوره مطمعن شوید و سپس برای ثبت نام در ان دوره و پرداخت هزینه اقدام کنید.

ابزارهای مهم طراحی وب را بیاموزید

قبل از شروع و کار به عنوان طراح وب ، باید مجموعه ای از ابزارهای طراحی وب را بیاموزید.

با گذشت زمان ، نرم افزارها و ابزارهای بهتر و قدرتمند طراحی وب تولید و راه اندازی شده اند و در نتیجه ، هرگز طراحان وب در ایجاد وب سایت های زیبا و کاربردی موقعیت بهتری نداشته اند.

اگر می خواهید یک طراح وب شوید ، توصیه می کنیم ابزارهای زیر را یاد بگیرید:

وردپرس

وردپرس 27 درصد از کل وب سایت های اینترنتی را در اختیار دارد و 76 درصد از سهم بازار سرتاسر جهان در CMS را دارد.

وردپرس دارای بیش از 1000 تم و پلاگین داخلی است که به شما امکان می دهد وب سایت ها را به راحتی ایجاد ، ویرایش ، شخصی سازی ، بهبود و بهینه سازی کنید.

InVision Studio

اگرچه وردپرس هنوز محبوب ترین است ، اما به لطف مجموعه ویژگی ها و نمونه سازی سریع آن ، از نظر بسیاری از طراحان وب ، InVision Studio بهترین ابزار جامع طراحی وب سایت است.

با حرکات موس و تعاملاتی مانند کلیک کردن، کشیدن و نگه داشتن نشانگر ماوس، می توانید فایل ها و انیمیشن های سفارشی نیز ایجاد کنید.

فتوشاپ

طراحان وب باید قادر به ایجاد تصاویر جذاب و خلاقانه باشند.

به همین دلیل بدون شک فتوشاپ مهمترین نرم افزار پکیج  Adobe برای طراحان وب است.

ساخت نمونه کار حرفه ای

اموزش html

یک نمونه کار حرفه ای باید شامل چه مواردی باشد؟

به نمونه کار هایی که می خواهید در رزومه خود قرار دهید دقت کنید.

شما نباید تمامی نمونه کار های خود را در رزومه خود قرار دهید.

بلکه باید بهترین های آنها را لیست کنید تا وقتی آن را ارائه می دهید مشتریان را جذب کن.

به جای قرار دادن تمامی نمونه کار های خود در رزومه کمی بیشتر وقت بگذارید و سعی کنید آن هایی که زحمت زیادی برایشان کشیده اید و یا خیلی حرفه ای هستند در رزومه خود قرار دهید و  نمونه کار شما باید به قدری حرفه ای باشد که به جای شما با مشتری صحبت کند، پس سعی کنید کاملا واضح و بدون پیچیدگی باشد.

برای ایجاد یک نمونه کار مفید، خود را به جای مشتریان خود قرار دهید:

 • مشتری شما برای اطمینان از کار شما به چه اطلاعاتی نیاز دارد؟
 • مشتری شما چقدر از کار شما می داند؟
 • چه کسی به نمونه کارها نگاه می کند و تصمیم می گیرد شما را استخدام کند؟

این سئوالات می تواند به شما کمک کند لیستی از مواردی را که نمونه کارها برای جذب مشتری جدید باید داشته باشد ، بنویسید.

علاوه بر این ، ما چند جزئیات اصلی را ذکر کرده ایم که هر نمونه کار حرفه ای باید شامل آنها باشد:

1. بهترین و جدید ترین کارها

جزئیات مربوط به آخرین کار و برخی از بهترین کارهای خود را اضافه کنید.

به عنوان مثال ، اگر نویسنده فریلنسر هستید و طرحی خاص دارید که علاقه زیادی به آن دارید و کاملاً دوست دارید از آن بنویسید ، بیشتر نمونه کارها باید نمونه هایی باشد که منعکس کننده این جایگاه باشد.

از طرف دیگر ، اگر شما یک طراح گرافیک مستقل هستید و عاشق طراحی لوگو هستید ، نمونه کارهای طراح گرافیک مستقل شما باید شامل بهترین لوگو های طراحی شده تاکنون باشد.

آیا برای پروژه ای جایزه دریافت کردید یا در شبکه های اجتماعی قرار گرفتید؟ این دستاوردهای شغلی را نیز به اشتراک بگذارید!

نکته: هنگام انتخاب آثار برای نمونه کارها ، همچنین در نظر بگیرید که می خواهید چه نوع مشتری هایی را مخاطب قرار دهید. اگر می خواهید نوع خاصی از کار را بر عهده بگیرید ، آن دسته از آثار را برجسته کنید که ممکن است برای گروه هدف مربوطه جذاب باشد. اگر فریلنسری هستید که بیش از یک نوع خدمات ارائه می دهد، آماده تغییر نمونه کارها باشید.

2. اطلاعات اولیه

جزئیاتی مانند نام ، شماره تلفن و آدرس ایمیل شما و همچنین نوع خدماتی که ارائه می دهید ، باید کاملاً واضح باشد.

این بررسی به مشتری شما کمک می کند تا تمام اطلاعات مهم را با هم جمع کند و تصمیم بهتری بگیرد.

همچنین بهتر است به سایر حساب های شبکه های اجتماعی خود لینک دهید که مشتری بتواند اطلاعات بیشتری درباره شما و کار شما پیدا کند.

3. مشتریان راضی

سعی کنید از مشتریان خود بخواهید تا یک ویدئو کوتاه یا یک صوت کوتاه از خودشان ظبط کنند و نظر خود را در باره خدمات شما بگویند، تا بتوانید در نمونه کار های خود قرار دهید و مشتریان خود را جذب کنید.

نظرات
ثبت نظر جدید

نظری برای این مقاله ثبت نشده است