بهترین دوره های جاوا اسکریپت

بهترین دوره های جاوا اسکریپت کدام است؟

5 سایت برتر آموزش جاوا اسکریپت

بهترین دوره های جاوا اسکریپت کدام است ؟ انتخاب سایت های رایگان اموزش دوره های جاوا اسکریپت یکی از مشکلات بسیاری از افرادی است که در این زمینه فعالیت می کنند.

به همین دلیل ، ما تصمیم گرفتیم شما را با بهترین دوره های جاوا اسکریپت فارسی و خارجی آشنا کنیم ، بنابراین شما می توانید گامی به جلو در توسعه مهارت های خود برداشته و شروع به کار کنید و بتوانید وارد بازار کار شوید.

منابع بسیار زیادی موجود می باشد که شما بتوانید به صورت خودآموز جاوا اسکریپت را شروع کنید.

برای مثال سایت های زیادی هستند که هم به صورت متنی (pdf) هم به صورت ویدئویی و مقاله ای به شما جاوا اسکریپت را آموزش می دهند.

اما ما به شما پیشنهاد می کنیم به صورت ویدئویی شروع به یادگیری بکنید و منبع اصلی شما برای یادگیری ویدئو های آموزشی باشد که بتوانید بهتر متوجه موضوعات مختلف شوید و به صورت پروژه محور جلو بروید.

اما در کنار دیدن ویدئو های آموزشی می توانید به عنوان مکمل از کتاب های الکترونیکی نیز استفاده بکنید و یادگیری عمیق تری داشته باشید

در این مقاله ما قصد داریم به شما سایت هایی را معرفی کنیم که هم آموزش ویدئویی (مجازی) دارند هم به صورت حضوری نیز آموزش می دهند.

این سایت ها در کنار دوره های رایگان و پولی مقاله های بسیار مفیدی نیز دارند که می توانید در کنار ویدئو های خود مشاهده کنید تا به صورت عمیق تر یاد بگیرید.

نکته: شاید برخی افراد بخواهند از مقالات و دوره های آموزشی انگلیسی زبان استفاده بکنند، پس به همین دلیل در این مقاله هم به شما سایت های آموزش جاوا اسکریپت فارسی را معرفی خواهیم کرد و هم سایت های انگلیسی زبان را به شما معرفی خواهیم کرد تا در صورت تمایل بتوانید از دوره های آموزشی انگلیسی زبان نیز استفاده کنید.

معرفی سایت های آموزش دوره های جاوا اسکریپت

بهترین دوره های جاوا اسکریپت : سبز لرن

بنر دوره رایگان جاوااسکریپت

بهترین دوره های جاوا اسکریپت

وبسایت سبز لرن که یک آکادمی خصوصی هست در سال 1398 شروع به فعالیت کرد، اولین دوره این وبسایت آموزش جاوا اسکریپت بود که با استقبال خیلی خوب کاربران هم مواجه شد و تا الان دوره جاوا اسکریپت این سایت 1,723 دانشجو داشته است.

وبسایت سبز لرن کار خودش رو با شعار “ما به هر قیمتی دوره آموزشی تولید نمی کنیم !” شروع کرده و اعتقاد داره جزو یکی از بهترین سایت های آموزش برنامه نویسی ایران هستش.

این وب سایت تا به الان 2 بار اقدام به ظبط مجدد دوره آموزش جاوا اسکریپت سایت خودش کرده تا بتونه با جدید ترین متود و بروز ترین متود آموزشی روز دنیا زبان آموزش برنامه نویسی جاوا اسکریپت رو به کاربران خودش آموزش بده.

پس این وب سایت که انقدر به کاربران خودش اهمیت میده و برای اون ها ارزش قایل میشه بدون شک یکی از بهترین سایت ها برای قرار گرفتن در لیست بهترین دوره های جاوا اسکریپت این مقاله ما هستش.

چرا که این وب سایت تا به الان بالای 15 میلیون تومان هزینه برای این دوره آموزش جاوا اسکریپت خودش کرده و تا الان تونسته کاربران خودش رو هم راضی نگه داره.

تا به الان تمامی دانشجو هایی که در دوره جاوا اسکریپت سبز لرن شرکت کرده اند راضی بوده اند و بسیاری از آن ها نیز وارد بازار کار شده اند.

استفاده از دوره آموزشی وب سایت سبز لرن به شدت به شما علاقه مندان به برنامه نویسی پیشنهاد می شود.

وب سایت آموزشی سبز لرن علاوه بر آموزش جاوا اسکریپت به صورت پروژه محور دوره های دیگری نیز برای جاوا اسکریپت تولید کرده است که در حوزه های خاص استفاده می شود.

به عنوان مثلا وب سایت آموزش برنامه نویسی و طراحی سایت سبز لرن یک دوره با عنوان جاوا اسکریپت سیاه ( جاوا اسکریپت با گرایش امنیت ) نیز تولید کرده است که علاقه مندان به مباحث و دنیای هک و امینت پس از اتمام دوره آموزش رایگان جاوا اسکریپت وب سایت آموزشی سبز لرن می توانند از دوره جاوا اسکریپت سیاه نیز استفاده کنند.

مزایای دیگر وب سایت آموزشی سبز لرن

 • رایگان بودن 80 درصد دوره های این سایت
 • استفاده از متخصصین برای ساخت دوره های آموزشی
 • پایین بودن قیمت دوره های پولی این سایت
 • کیفیت بسیار بالای دوره ها
 • پروژه محور بودن دوره ها

آمار وب سایت سبز لرن در حال حاضر: 

وب سایت آموزش برنامه نویسی سبز لرن در حال حاضر بیش از 4,3225 دقیقه آموزش تولید کرده است که 80 درصد این دوره ها رایگان بوده است.

این 4 هزار دقیقه آموزش برای 13 دوره موجود در سایت سبز لرن  است که به زودی افزایش پیدا خواهد کرد و دوره های بسیار بیشتر در وب سایت قرار خواهد گرفت.

وب سایت سبز لرن در آستانه 2 سالگی شدن خود بیش از 4,000 هزار کاربر ثبت نامی دارد که این آمار بسیار خوب است و نشان دهنده کیفیت بالای دوره ها و مقالات این وب سایت آموزشی است.

وب سایت سبز لرن دوره پولی و رایگان براش مهم نیست. به مدرسینش حقوق میده تا نهایت کیفیت رو در پشتیبانی و اپدیت دوره ارائه بده پس به همین دلیل این وب سایت یکی از بهترین ها برای یادگیری برنامه نویسی است.

نحوه پشتیبانی تمامی دوره های سبز لرن 

تمامی دوره های آکادمی خصوصی سبز لرن دارای پشتیبانی می باشد، یعنی حتی اگر شما در دوره ای که ثبت نام کرده اید رایگان باشد باز هم پشتیبانی به شما تعلق میگیرد و شما می توانید از راه های ارتباطی که برای پشتیبانی دانشجویان دوره ها مشخص شده است استفاده کنید و از پشتیبانی بهره مند شوید.

نحوه پشتیبانی نیز هم به صورت تیکت در سایت و هم به صورت کامنت در سایت می باشد.

البته برخی دوره های وب سایت آموزشی سبز لرن دارای پشتیبانی تلگرامی و تلفنی نیز می باشد و شما می توانید از این راه های ارتباطی با مدرس دوره ارتباط برقرار کنید تا جواب سئوالات خود را در سریع ترین زمان ممکن بیابید.

نکته بسیار مهمی که در مورد پشتیبانی وب سایت (آکادمی خصوصی سبز لرن) است، این است که تمامی دوره های سایت شامل پشتیبانی به صورت رایگان هستند و شما چه دوره پولی ثبت نام کرده باشید و یا چه دوره رایگان ثبت نام کرده باشید می توانید از پشتیبانی این وب سایت استفاده کنید.

این یکی از چندین مزایای آکادمی خصوصی سبز لرن نسبت به رقبای خود است که همچین چیزی را شما در کمتر وب سایتی می توانید مشاهده کنید.

 

بهترین آموزش جاوا اسکریپت : یوزرکد

بهترین دوره های جاوا اسکریپت

دوره آموزش جاوا اسکریپت رایگان این وب سایت یکی از بهترین دوره های آموزش جاوا اسکریپت به زبان فارسی است و وب سایت یوزرکد نیز با این دوره شناخه شده است.

مدرس دوره آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد مهندس محمد امین سعیدی راد هستند که این دوره را با کیفیت بسیار بالایی تدریس کرده است.

بدون شک اگر دوره آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد را از لیست داخل این مقاله حذف می کردیم جایگزین مناسبی برای این دوره وجود نداشت زیرا در حال حاضر این دوره و دوره آکادمی خصوصی سبز لرن بهترین آموزش جاوا اسکریپت به زبان فارسی هستند.

پس اگر این سایت از لیست حذف می شد هیچ دوره ای با کیفیت همسان با این دوره وجود نداشت تا جای خودش را در این لیست پیدا کند.

مزایای وب سایت آموزش برنامه نویسی یوزرکد:

 • استفاده از متخصصین برای ساخت دوره های آموزشی
 • پایین بودن قیمت دوره های پولی این سایت
 • کیفیت بسیار بالای دوره ها
 • پروژه محور بودن دوره ها

نحوه پشتیبانی تمامی دوره های usercode.ir 

تمامی دوره های آکادمی خصوصی یوزرکد دارای پشتیبانی می باشد، یعنی حتی اگر شما در دوره ای که ثبت نام کرده اید رایگان باشد باز هم پشتیبانی به شما تعلق میگیرد و شما می توانید از راه های ارتباطی که برای پشتیبانی دانشجویان دوره ها مشخص شده است استفاده کنید و از پشتیبانی بهره مند شوید.

نحوه پشتیبانی نیز هم به صورت تیکت در سایت و هم به صورت کامنت در سایت می باشد.

البته برخی دوره های وب سایت آموزشی یوزرکد دارای پشتیبانی تلگرامی و تلفنی نیز می باشد و شما می توانید از این راه های ارتباطی با مدرس دوره ارتباط برقرار کنید تا جواب سئوالات خود را در سریع ترین زمان ممکن بیابید.

نکته بسیار مهمی که در مورد پشتیبانی وب سایت (آکادمی خصوصی یوزرکد) است، این است که تمامی دوره های سایت شامل پشتیبانی به صورت رایگان هستند و شما چه دوره پولی ثبت نام کرده باشید و یا چه دوره رایگان ثبت نام کرده باشید می توانید از پشتیبانی این وب سایت استفاده کنید.

این یکی از چندین مزایای آکادمی خصوصی یوزرکد نسبت به رقبای خود است که همچین چیزی را شما در کمتر وب سایتی می توانید مشاهده کنید.

نکته: تا به الان 2 وب سایت فارسی (سبز لرن و یوزرکد) برای بهترین دوره های جاوا اسکریپت به شما معرفی کرده ایم که به نظر ما فقط این دوره ها در وب فارسی برای آموزش جاوا اسکریپت کامل هستند و باقی دوره ها به تکمیلی دوره های یوزرکد و سبز لرن نیستند.

از این به بعد قصد داریم 2 الی 3 وب سایت دیگر برای بهترین دوره های جاوا اسکریپت به شما معرفی کنیم اما چون دوره فارسی دیگری پیدا نکردیم که لایق این لیست در مقاله ما باشد پس دوره های انگلیسی را به شما در ادامه معرفی خواهیم کرد تا در صورت تمایل بتوانید از دوره های آموزش جاوا اسکریپت (javascript tutorial) انگلیسی زبان نیز استفاده کنید تا علم خود را ارتقا دهید و گامی به سوی موفقیت بردارید.

با توجه به اینکه در سال 2021 هستم و وب فارسی نیز پیشرفت بسیار عالی در زمینه آموزش برنامه نویسی و دروس تخصصی حوزه وب داشته است اما بسیاری از افراد هنوز معتقدند که آموزش های وب فارسی کامل نیستند و ترجیح می دهند تا هر مبحث و آموزشی که می خواهند ببینند از دوره های آموزشی وب انگلیسی استفاده کنند.

پس به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که چند وب سایت انگلیسی زبان هم در این لیست برای شما قرار دهیم تا اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که فکر می کنید دوره های وب فارسی کامل نیست بتوانید در صورت تمایل از دوره های وب انگلیسی استفاده لازم را ببرید.

اما این نکته را در نظر داشته باشید که از نظر خود بنده این دیدگاه کامل غلط است و وب فارسی نیز پیشرفت عالی در سال های اخیر داشته است و در حال حاضر دوره های فارسی زبان در حد رقابت با دوره های انگلیسی زبان نیز هستند.

اما باز هم برخی از کاربران موجود در سطح وب این دیدگاه را دارند که دوره های فارسی تکمیل نیستد که از نظر بنده این دیگاه کاملا غلط است.

بهترین دوره های جاوا اسکریپت : codecademy

بهترین دوره های جاوا اسکریپت

اولین وب سایت انگلیسی زبانی که قصد داریم آن را به شما معرفی کنیم وب سایت codecademy می باشد.

این وب سایت یکی از معروف ترین وب سایت های جهان در حوزه آموزش برنامه نویسی می باشد که علاقه مندان به برنامه نویسی در سراسر جهان از دوره های این وب سایت استفاده می کنند تا علم و دانش خود را به روز کنند.

این وب سایت را ممکن است از قبل بشناسید، چون این وب سایت بسیار تبلیغات گسترده ای در تمامی حوزه های برنامه نویسی کرده است.

در حال حاضر اکادمی برنامه نویسی codecademy دوره های بسیار زیادی در حوزه وب و تمامی حوزه های برنامه نویسی وب دارد که یکی از کامل ترین سایت ها برای یادگیری می باشد.

به عنوان مثال برای زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت بیش از 15 دوره آموزشی دارد که انواع فریمورک و کتابخانه و… زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت را آموزش داده است.

همچنین این سایت برای زبان های دیگر نیز به همین کاملی دوره تولید کرده است.

وب سایت codecademy دلیل محبوبیت زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت را این گونه توصیف کرده که :

 • همه کاره و قوی است
 • فرانت اند فرندلی است
 • بک اند فرندلی است.
 • قابلیت برنامه نویسی را در وب فعال می کند.
 • می توان با این زبان بازی هم نیز توسعه داد.
 • می شود با زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت برای پلت فرم موبایل نیز برنامه تولید کرد.

مزایای وب سایت codecademy برای بهترین دوره های آموزش برنامه نویسی:

 • استفاده از متخصصین برای طراحی و تولید آموزش های زبان های برنامه نویسی و کد نویسی مختلف.
 • کامل بودن دوره ها
 • دارای پشتیبانی حرفه ای و 24 ساعته برای تمامی دوره های آموزشی
 • داشتن رودمپ آموزشی برای زبان های مختلف کد نویسی و برنامه نویسی
 • داشتن دوره های بسیار زیاد و رایگان برای هر زبان برنامه نویسی و کد نویسی
 • مقالات بسیار حرفه ای و کاربردی در حوزه های مختلف کد نویسی و برنامه نویسی.

بهترین دوره های جاوا اسکریپت : Udemy

بهترین دوره های جاوا اسکریپت

اگر به انجمین های ایرانی یا گروه های تلگرامی و همچنین پیج های اینستاگرامی سری بزنید متوجه خواهید شد که بیشتر افراد دوره های وب سایت یودمی را برای یادگیری و شروع برنامه نویسی توضیه می کنند.

اما بسیاری از افراد تمایل دارند که از دوره های فارسی زبان استفاده کنند، در کنار این افراد کاربران بسیار زیادی هم در سطح وب وجود دارند که زبان انگلیسی را بلدند و تمایل دارند از دوره های انگلیسی زبان برای یادگیری برنامه نویسی و طراحی سایت استفاده کنند و همیشه به بقیه نیز توضیه می کنند که مثل خودشان از دوره های انگلیسی زبان برای یادگیری برنامه نویسی و طراحی سایت استفاده کنند.

وب سایت یودمی دوره های بسیار زیادی برای تمامی حوزه ها در صنعت دیجیتال دارد که برای هر حوزه نیز به صورت کامل رودمپ دارد و به صورت کامل برای هر حوزه دوره طرحی و تولید کرده است.

وب سایت یودمی در وب سایت خود اعلام کرده است که  دوره های مربوط به جاوا اسکریپت این سایت مثل : ریکت، ویو، جی کوئری و… تا به این لحظه بیش از 11 میلیون دانشجو داشته است که عدد دقیق آن 11,433,442 دانش پذیر می باشد.

این اعداد و ارقام نشان دهنده کیفیت بسیار بالای آموزش های وب سایت یودمی می باشد که باعث شده است بیش از  میلیون دانشجو فقط برای دوره های جاوا اسکریپتش جذب کند.

یکی از دانشجو های دوره های جاوا اسکریپت وب سایت یودمی نظر خود را اینگونه در مورد این وب سایت مطرح کرده است:

تا2 ماه پیش من هیچ چیز در مورد جاوا اسکریپت نمی دانستم و از اینکه چگونه می توانم جلو بروم بسیار می ترسیدم. سپس دوره جاوا اسکریپت وب سایت یودمی را پیدا کردم و اکنون در 2 ماه دیگر تقریباً مطمئن هستم که سفر خود را در این صنعت باشکوه ادامه می دهم. و من فکر می کنم من کاملاً آماده پیوستن به Angular یا React برای پیشرفت های شغلی بیشتر هستم. طي اين دو ماه شيوه زندگي من كاملاً تغيير كرده است و نمي توانم لحظه اي بمانم بدون اينكه به چگونگي كاركردهاي مختلف در جاوا اسكريپت فكر كنم.

همانطور که دیدید این دانشجو وب سایت یودمی رضایت کامل خود را از این دوره اعلام کرده است و می گوید که طی مدت زمان  ماه به جاوا اسکریپت مسلط شده است و بعد از آن آمادگی کامل را برای این دارد که به سراغ انواع فریمورک و کتابخانه های مختلف جاوا اسکریپت برود.

به صورت خلاصه اگر بخواهیم به شما بگوییم وب سایت یودمی یک وب سایت فوق العاده عالی برای آموزش جاوا اسکریپت می باشد و لایق این است که در لیست بهترین دوره های جاوا اسکریپت وب سایت ما قرار بگیرد.

مزایای وب سایت یودمی برای بهترین دوره های آموزش برنامه نویسی:

 • استفاده از متخصصین برای طراحی و تولید آموزش های زبان های برنامه نویسی و کد نویسی مختلف.
 • کامل بودن دوره ها
 • دارای پشتیبانی حرفه ای و 24 ساعته برای تمامی دوره های آموزشی
 • داشتن رودمپ آموزشی برای زبان های مختلف کد نویسی و برنامه نویسی
 • داشتن دوره های بسیار زیاد و رایگان برای هر زبان برنامه نویسی و کد نویسی
 • مقالات بسیار حرفه ای و کاربردی در حوزه های مختلف کد نویسی و برنامه نویسی.

بهترین دوره های جاوا اسکریپت : TheNetNinja

بهترین دوره های جاوا اسکریپت

بسیاری از کاربران علاقه مند به برنامه نویسی و طراحی سایت در حال حاضر این اعتقاد را دارند که سایت های آموزشی تا سال های آینده از بین خواهند رفت و یوتیوب جاگیزین آن خواهد شد.

پس ما نیز تصمیم گرفتیم که یکی از گزینه های لیست ما برای بهترین دوره آموزش جاوا اسکریپت یکی از چنل های یوتیوب باشد که بتوانیم یک مقاله کامل و جامع را به شما ارایه دهیم.

در حال حاضر دوره های بسیار بسیار زیادی در سطح وب و یوتیوب موجود است و دوره هایی بسیار کامل هم در یوتیوب موجود است.

پس برای آموزش جاوا اسکریپت هم دوره های حرفه ای نیز در یوتیوب موجود است که ما تصمیم گرفته ایم بهترین دوره آموزش جاوا اسکریپت موجود در سایت یوتیوب را به شما معرفی کنیم.

چنلی که ما در نظر گرفته ایم به شما معرفی کنیم برای آموزش جاوا اسکریپت چنل آموزش برنامه نویسی TheNetNinja در یوتیوب می باشد.

شاید این چنل مانند باقی سایت هایی که در این مقاله معرفی کردیم پشتیبانی رسمی نداشته باشد و شما کمی اذیت شوید اما ویدئو های آموزشی این چنل به شدت حرفه ای و کامل می باشند که برای علاقه مندان جاوا اسکریپت بسیار مناسب می باشد.

این چنل به جز آموزش جاوا اسکریپت دوره های زیادی نیز برای برنامه نویسی و طراحی سایت طراحی و تولید کرده است که باقی دوره های این چنل نیز بسیار حرفه ای می باشند و شما می توانید از باقی دوره های این چنل اموزشی در یوتیوب نیز استفاده کنید، اما دوره آموزشی جاوا اسکریپت این سایت به شدت حرفه ای می باشد و دلیل معروف شدن این چنل یوتیوب دوره جاوا اسکریپت آن است که به شدت مورد علاقه کاربران سطح وب قرار گرفته است..

مزایای وب سایت یوتیوب (چنل TheNetNinja ) برای بهترین دوره های آموزش برنامه نویسی:

 • استفاده از متخصصین برای طراحی و تولید آموزش های زبان های برنامه نویسی و کد نویسی مختلف.
 • کامل بودن دوره ها
 • داشتن رودمپ آموزشی برای زبان های مختلف کد نویسی و برنامه نویسی
 • داشتن دوره های بسیار زیاد و رایگان برای هر زبان یا فریمورک کد نویسی یا برنامه نویسی.
 • 100 درصد رایگان بودن دوره های این چنل یوتیوب

نکته مهمی که در مورد این چنل یوتیوب وجود دارد و باید به شما آن را می گفتم این است که این چنل یوتیوب تمامی دوره هایش رایگان است و مثل باقی سایت ها نیازی نیست که شما برای دوره های آموزشی برنامه نویسی هزینه پرداخت کنید.

پس اگر شما به زبان انگلیسی مسلط هستید و می خواهید برنامه نویسی را شروع کنید بدون شک چنل آموزشی TheNetNinja یکی از گزینه های مناسب برای شروع یادگیری شما است که می توانید به صورت کاملا و 100 درصد رایگان یادگیری را شروع کنید و علم و دانش خود را افزایش دهید.

خلاصه ای از مقاله بهترین دوره های جاوا اسکریپت

در این مقاله سعی کردیم بهترین آموزش جاوا اسکریپت را به شما معرفی کنیم که 2 سایت فارسی زبان حرفه ای به شما معرفی کردیم و 3 سایت انگلیسی معرفی کردیم که اگر شما به آموزش های فارسی علاقه نداشتید و قصد استفاده از دوره های آموزشی انگلیسی زبان را داشتید بتوانید از دوره آموزش جاوا اسکریپت های انگلیسی که به شما معرفی کرده ایم استفاده کنید.

معیار ما برای انتخاب این دوره ها تجربه کاربران و سنجش خودمان از این دوره ها بود که تمامی دوره ها را بررسی کردیم تا متوجه شویم کدام یک از این دوره ها ارزش دارند که در این لیست قرار بگیرند و بعد به شما آن ها را معرفی کردیم.

پس با خیالت راحت می توانید از این دوره های آموزشی استفاده کنید و از لحاظ حرفه ای و کامل بودن دوره ها هیچ گونه شکی نداشته باشید.

بنر دوره رایگان جاوااسکریپت

اگر شما هم دوره دیگری می شناسید که حرفه ای باشد و لایق قرار گرفتن در این لیست ما باشد آن را در بخش کامنت های همین مقاله معرفی کنید تا پس از بررسی کارشناسان ما در این لیست قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید